Liga Mistrzów: Liverpool rozbił Genk. Oxlade-Chamberlain bohaterem

Liverpool FC rozbił na wyjeździe KRC Genk 4:1 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwsze skrzypce grał Alex Oxlade-Chamberlain, który strzelił dwa gole. Szczególnej urody było drugie trafienie.

Belgowie w poprzedniej serii spotkań sprawili nie lada niespodziankę, remisując z SSC Napoli 0:0. Juergen Klopp nie zamierzał ich lekceważyć. Świadczyła o tym jedenastka, którą wystawił od pierwszej minuty, na czele z ofensywnym trio Sadio Mane, Roberto Firmino, Mohamed Salah.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla gości. W 2. minucie Oxlade-Chamberlain uderzył płasko zza pola karnego, czym kompletnie zaskoczył strzegącego bramki Gaetana Coucke, który odprowadził tylko piłkę wzrokiem. The Reds dominowali w dalszej części gry, chociaż rywale od czasu do czasu wyprowadzali groźne kontrataki. Mimo tego, do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron znów w głównej roli wystąpił Oxlade-Chamberlain. Anglik w 57. minucie popisał się fantastycznym strzałem zewnętrzną częścią stopy. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Był to jego pierwszy dublet od trzech lat – poprzednio dokonał takiej sztuki jeszcze w barwach Arsenalu w meczu z Reading w Pucharze Ligi Angielskiej (2:0).

Dwadzieścia minut później liverpoolczycy przeprowadzili koronkową akcję, którą zakończył Mane. To nie był jednak koniec emocji. W samej końcówce swojego gola strzelił także Salah. Sześćdziesiąt sekund później honorową bramkę zdobył Stephen Odey.

W kadrze KRC Genk zabrakło Jakuba Piotrowskiego.

KRC Genk - Liverpool FC 1:4 (0:1)
Bramki: Odey 88 - Oxlade-Chamberlain 2, 57, Mane 77, Salah 87

KRC Genk: Gaetan Coucke - Joakim Maehle, Carlos Cuesta, John Lucumi, Jere Uronen - Theo Bongonda (66. Dieumerci Ndongala), Bryan Heynen, Sander Berge, Junya Ito (87. Ianis Hagi) - Ally Mbwana Samatta - Paul Onuachu (81. Stephen Odey)

Liverpool FC: Alisson Becker - James Milner, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andy Robertson (63. Joe Gomez) - Alex Oxlade- Chamberlain (73. Georginio Wijnaldum), Fabinho, Naby Keita - Sadio Mane, Roberto Firmino (80. Divock Origi), Mohamed Salah

Żółte kartki: Odey - Gomez

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.