Liga Mistrzów: Mertens przebił Maradonę i poprowadził Napoli do zwycięstwa

Dwa gole 19-letniego Erlinga Brauta Haalanda nie wystarczyły i FC Salzburg przegrał na własnym obiekcie z SSC Napoli w ramach trzeciej serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem gości był Dries Mertens, który wyprzedził legendarnego Diego Maradonę w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii ekipy z Neapolu.

Mertens wpisał się na listę strzelców w 17. i 64. minucie. Były to dla niego kolejno 115. i 116. gole w barwach Napoli. Wyprzedził tym samym Maradonę, a do liderującego w tym zestawieniu Marka Hamsika brakuje mu już tylko pięciu bramek.

Z kolei Haaland strzelił gole w 40. i 72. minucie. Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie głową pokonał Alexa Mereta. Włoski bramkarz był w środę świetnie dysponowany i gdyby nie jego skuteczne interwencje, Napoli prawdopodobnie straciłoby punkty. Piotr Zieliński przebywał na boisku przez całe spotkanie, a drugi z reprezentantów Polski grających w "Azzurrich", Arkadiusz Milik przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Napoli z siedmioma punktami jest liderem grupy E po trzech kolejkach, wyprzedzając Liverpool. Ekipa "The Reds" ma na swoim koncie sześć oczek, a w środę ograła Genk (4:1).

FC Salzburg - SSC Napoli 2:3 (1:1)
Bramki: Haaland 40 (k), 72 - Mertens 17, 64, Insigne 73

FC Salzburg: Cican Stankovic (33. Carlos) - Rasmus Kristensen, Andre Ramalho, Maximilian Wober, Andreas Ulmer - Zlatko Junuzovic, Enock Mwepu (89. Sekou Koita), Takumi Minamino, Patson Daka - Hee-Chan Hwang, Erling Braut Haaland

SSC Napoli: Alex Meret - Kevin Malcuit, Kalidou Koulibaly, Sebastiano Luperto, Giovanni Di Lorenzo - Jose Callejon (80. Eljif Elmas), Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński - Hirving Lozano (65. Lorenzo Insigne), Dries Mertens (76. Fernando Llorente)

Żółte kartki: Haaland - Malcuit, Lozano, Llorente

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.