Miejsce Króla jest w Warszawie! Nowy atakujący w siatkarskim Projekcie

Siatkówka
Miejsce Króla jest w Warszawie! Nowy atakujący w siatkarskim Projekcie
fot. PAP

Siatkarska drużyna Projekt Warszawa pozyskała nowego atakującego. Klub ze stolicy ma wzmocnić doświadczony, 30-letni Jan Król, który został pozyskany z występującego w Krispol 1. Lidze Chrobrego Głogów.

Gdy w grudniu ubiegłego roku włodarze ONICO poinformowali o pozyskaniu Bartosza Kurka, okrasili tę wieść efektowną grafiką z napisem "Miejsce króla jest w Warszawie". Kurka w stolicy już nie ma, ale pojawił się Król – Jan Król.
 
30-letni atakujący pochodzi z Sochaczewa, ale pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Metrze Warszawa. Potem występował w BBTS Bielsko-Biała (2008–09), AZS Politechnice Warszawskiej (2009–10), Farcie Kielce (2010–12), Pekpolu Ostrołęka (2012–13), MKS Banimex Będzin (2013–14), niemieckim CV Mitteldeutschland (2014–15), GKS Katowice (2015–16), austriackich: Hypo Tirol Innsbruck (2016–17) i SK Posojilnica Aich/Dob (2017–18), rumińskim CSA Steaua Bucuresti (2018–19). W sezonie 2019/20 występował w drużynie SPS Chrobry Głogów, która po wycofaniu AZS Częstochowa, znalazła się w gronie pierwszoligowców.
 
Działacze klubu ze stolicy mieli spore problemy z obsadą pozycji atakującego. Z drużyną rozstał się Belg Bram van den Dries, który w nadchodzącym sezonie ma bronić barw koreańskiego KB Insurance Stars. Z kolei Artur Udrys z powodu problemów zdrowotnych nie będzie mógł wystąpić w pierwszych meczach sezonu. Podczas Memoriału Gołasia z konieczności na ataku zagrał środkowy Jakub Kowalczyk. Podpisanie umowy z Królem ogłoszono... godzinę przed meczem Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa o Superpuchar Polski.
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze