Smutek, łzy i zgrzytanie zębów. Korona żegna się z Ligą Młodzieżową UEFA

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Realem Saragossa 1:4 w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy Ligi Młodzieżowej UEFA. Podopieczni trenera Sławomira Grzesika od 15. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Sewerzyńskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od fragmentu bardzo spokojnej gry. Na podwyższenie temperatury nie trzeba było jednak długo czekać. Już w 10. minucie zrobiło się gorąco po starciu Sewerzyńskiego z jednym z rywali. Zawodnicy obu zespołów zbiegli się w miejsce sporu i próbowali między sobą dochodzić, kto był faulowany. Ostatecznie żółtą kartkę otrzymał kapitan Korony, jednak ukarany został także Puche Garcia, który próbował wymierzyć sprawiedliwość Polakowi.

Mimo że Sewerzyński to najbardziej doświadczony gracz Korony wyraźnie nie udźwignął rangi spotkania. Niespełna 5 minut później dopuścił się kolejnego przewinienia. Arbiter spotkania nie wahał się ani chwili i wyrzucił piłkarza z boiska. Korona musiała więc radzić sobie w osłabieniu. Co ciekawe gra polskiego zespołu nie pogorszyła się, a wręcz pozwoliła na zdobycie bramki. W 27. minucie wynik otworzył Dawid Lisowski.

Radość Korony nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą Azon Monzon doprowadził do wyrównania. Przed zejściem do szatni piłkarze przyjezdnych stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji, lecz żadna nie zakończyła się golem.

Na początku drugiej połowy Korona miała kilka okazji na strzelenie gola. Nie wykorzystała jednak żadnej z nich. Co nie udało się Koroniarzom powiodło się rywalom. W 66. minucie kolejne trafienie dla Saragossy zanotował Monzon. Na tym jednak się nie skończyło. Strzelec dwóch goli asystował przy trzecim trafieniu, którego autorem był Vela Morer. W ostatniej minucie wynik na 1:4 ustalił Castillo Jimenez.

Po ostatnim gwizdku piłkarze Korony nie ukrywali łez. Przyjezdni zachowali się fenomenalnie ustawiając szpaler dla żegnających się z rozgrywkami przeciwnikami.

Korona Kielce - Real Saragossa CD 1:4 (1:1)
Bramki: Dawid Lisowski 27 - Azon 42, 66, Vela 88, Castillo 90

Korona: Jakub Osobiński - Dawid Więckowski (79. Iwo Kaczmarski), Bartosz Prętnik, Łukasz Bujak, Jakub Cukrowski (46. Radosław Seweryś) - Jakub Górski (67. Daniel Szelągowski), Oskar Sewerzyński, Piotr LisowskiMateusz Sowiński, Dawid Lisowski (83. Kacper Rogoziński) - Artur Piróg (83. Jakub Rybus)

Saragossa: Guillermo Acin - Juan Sebastian, Javi Hernandez, Andres Borge, Angel López - Ivan Castillo, Francho Serrano (89. Cristian Yus), Marc Esteban (80. Alejandro Vela) - Jaime Sancho (80. Marvin Kombe), Miguel Puche (72. Alejandro Jay), Ivan Azon (89. Antonio Vera)

Żółte kartki: Sewerzyński, Lisowski - Puche, Sancho
Czerwona kartka: Sewerzyński (15, za drugą żółtą)

Sędziował: Balázs Berke (Węgry)