EBL: Przełamanie Śląska Wrocław

WKS Śląsk wygrał drugi mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Wrocławianie pokonali w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 99:82.

Trójki Kamau Stokesa i Jonathana Williamsa pozwoliły Polpharmie prowadzić na początku 7:2. Goście dość szybko gonili, a po zagraniu Andrew Chrabascza zbliżyli się na dwa punkty. Starogardzianie podkręcali tempo, byli skuteczni i ponownie uciekali, w czym pomagali Williams i Dzierżak. Po 10 minutach było 24:16. Drugą kwartę WKS Śląsk rozpoczął od serii 7:0, bardzo dobrze wykorzystując okazję do kontry. Grę gospodarzy ożywiło wejście Jonathana Williamsa, który był nie do zatrzymania. Po późniejszym trafieniu Pawła Dzierżaka przewaga wynosiła już 13 punktów. Wrocławianie ponownie zaliczyli serię, ale to ekipa prowadzona przez trenera Marka Łukomskiego wygrywała po pierwszej połowie 40:35.

Polpharma na początku trzeciej kwarty ponownie powiększała przewagę dzięki rzutom z dystansu, ale tym samym opowiadali rywale - trafiał m.in. Kamil Łączyński. Późniejsze trójki Devoe Josepha i Mathieu Wojciechowskiego doprowadziły do remisu! Po chwili WKS Śląsk wychodził na prowadzenie, a atak gospodarzy nie funkcjonował już tak dobrze. Po 30 minutach ekipa z Wrocławia była lepsza - 68:66. W pewnym momencie czwartej kwarty po kolejnym rzucie Josepha przewaga zespołu trenera Andrzeja Adamka wzrosła do ośmiu punktów. Teraz to ta ekipa miała inicjatywę w ofensywie i powoli zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 99:82.

Najlepszym strzelcem gości był Joseph z 27 punktami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Williams z 22 punktami, 7 zbiórkami i 4 asystami.

Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 82:99 (24:16, 16:19, 26:33, 16:31)

Polpharma Starogard Gd.: Jonathan Williams 22, Daniel Gołębiowski 17, Brett Prahl 10, Kamau Stokes 9, Aleksander Załucki 6, Michał Kołodziej 5, Paweł Dzierżak 4, Isaiah Wilkins 3, Jakub Motylewski 3, Maciej Bojanowski 3

WKS Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 27, Mathieu Wojciechowski 19, Torin Dorn 18, Andrew Chrabascz 10, Michał Gabiński 8, Clayton Custer 7, Aleksander Dziewa 5, Kamil Łączyński 5, Jakub Musiał 0