FIFA wybrała gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata 2021

Piłka nożna
FIFA wybrała gospodarza Klubowych Mistrzostw Świata 2021
fot. PAP/EPA

Klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2021 roku, w których po raz pierwszy zagrają 24 drużyny, odbędą się w Chinach - zdecydowała w czwartek FIFA. Turniej zaplanowano na okres od czerwca do lipca. W obecnej formule, z udziałem siedmiu zespołów, jest rozgrywany w grudniu.

- To jest historyczna decyzja dla piłki nożnej, ponieważ rada FIFA jednogłośnie postanowiła mianować Chiny gospodarzem nowego Pucharu Świata dla klubów - powiedział po spotkaniu w Szanghaju szef światowej federacji Gianni Infantino.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze, ile zespołów z poszczególnych kontynentów lub piłkarskich konfederacji weźmie udział w 24-drużynowych mistrzostwach. Głosowanie w tej sprawie nie odbyło się.

 

Jak stwierdziła FIFA, proces kwalifikacji do turnieju zostanie zakończony po konsultacjach z sześcioma konfederacjami.

 

- Mam nadzieję, że Chiny pomogą FIFA zorganizować turniej pod względem finansowym. To będzie klubowa impreza piłkarska, która wygeneruje najwyższe przychody na mecz - stwierdził Infantino.

 

Dodał, że FIFA wraz z Chińską Federacją Piłkarską i rządem będą kontynuować planowanie turnieju.

 

Odnowione klubowe mistrzostwa świata mają odbywać się co cztery lata, zastępując obecny coroczny format, w którym bierze udział siedem drużyn - sześciu mistrzów kontynentalnych oraz mistrz z kraju gospodarza. Dwie ostatnie edycje w obecnym kształcie zostaną zorganizowane w Katarze w grudniu tego oraz 2020 roku. Za dwa miesiące tytułu będzie bronić Real Madryt, który od 2014 roku mistrzostwa wygrał pięć razy z rzędu.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie