Grand Slam w judo: Porażka Perenc w 1/8 finału w Abu Zabi

Sporty walki

Agata Perenc (kat. 52 kg), piąta zawodniczka Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w Mińsku, odpadła w 1/8 finału zawodów Grand Slam w Abu Zabi. Przegrała z Gruzinką Tetianą Levytską-Shukvani.

Wcześniej Perenc (Polonia Rybnik) wygrała z Mołdawianką Cristiną Blanaru. Obie walki zakończyły się przed czasem.

W pierwszym dniu turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich startowali także Julia Kowalczyk (57 kg, Polonia Rybnik) i Patryk Wawrzyczek (66 kg, Janosik Bielsko-Biała). Brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw świata w Tokio uległa Kim Jin A z Korei Północnej, a Wawrzyczek (Janosik Bielsko-Biała) przegrał z Tajwańczykiem Tsai Ming Yenem.

W piątek walczyć będą Urszula Hofman (70 kg) i Michał Bartusik (73 kg). Turniej zaliczany do kwalifikacji olimpijskich zakończy się w sobotę.