Grbić: Kluby, w których byłem, zawsze grały o najwyższe cele

Siatkówka

- Oczekiwania wobec mnie to "coś", z czym mierzę się przez całą moją siatkarską karierę. Miałem to szczęście, że kluby, w których byłem, zawsze walczyły o najwyższe cele. Daje mi to dodatkową motywację, ale jest również ogromną odpowiedzialnością - powiedział szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Nikola Grbić.

Adrian Brzozowski: Jak wygląda u trenera nauka języka polskiego? W zespole ZAKSY Kędzierzyn-Koźle znajomość go ułatwiłaby pracę?

 

Nikola Grbić: Na chwilę obecną nauka języka polskiego nie wygląda zbyt dobrze. Dlatego rozmawiamy po angielsku. W zespole, który prowadzę, dużo łatwiej mi przekazywać informacje w języku angielskim czy włoskim. Jest to międzynarodowe słownictwo siatkarskie. Pobyt w Polsce jest świetną okazją na naukę nowego języka, jednak nie będę miał na nią zbyt wiele czasu. Będziemy rozgrywać mecze co trzy dni. Będę na bieżąco przysłuchiwał się rozmowom. Pod koniec sezonu może nie będę rozmawiał po polsku, ale jestem przekonany, że jak zadasz mi pytanie w waszym języku, będę je rozumiał.

 

Nikola Grbić jest nową postacią w Kędzierzyna-Koźle. Jak się trener odnajduje w zespole, który chce wygrać wszystkie możliwe trofea w tym sezonie?

 

Oczekiwania wobec mnie to "coś", z czym mierzę się przez całą moją siatkarską karierę. Miałem to szczęście, że kluby, w których byłem, zawsze walczyły o najwyższe cele. Daje mi to dodatkową motywację, ale jest również ogromną odpowiedzialnością. W takim klubie, jak ZAKSA, zawsze będzie presja wyniku. Cieszę się, że mogę pracować w takim zespole. Mam do dyspozycji zawodników, którzy osiągnęli już wiele nie tylko w PlusLidze, ale także na arenie międzynarodowej. Wysokie cele na ten sezon są również motywacją dla siatkarzy.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze