Nowy trener siatkarzy BBTS Bielsko-Biała

Siatkówka
Nowy trener siatkarzy BBTS Bielsko-Biała
fot. BBTS Bielsko-Biała - Twitter

Zarząd BBTS S.A. Bielsko-Biała doszedł do porozumienia z holenderskim szkoleniowcem Arie "Harrym" Brokkingiem. Nowy trener będzie z zespołem już podczas meczu 7. kolejki Krispol 1. Ligi z SMS PZPS I Spała.

– Holenderski trener podpisał kontrakt z bielskim klubem do końca sezonu. Harry Brokking to doświadczony trener, wierzymy, że pod jego skrzydłami zespół będzie grał na miarę swoich możliwości. Nowy szkoleniowiec zasiądzie na ławce trenerskiej już podczas dzisiejszego meczu z SMS Spała – powiedział prezes BBTS S.A. Mirosław Krysta.
 
Holender posiada bardzo bogate doświadczenie. Prowadził wiele zespołów klubowych Holandii, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Karierę trenerską na poziomie reprezentacyjnym rozpoczął w 1986 roku jako asystent słynnego Arie Selingera w męskiej reprezentacji Holandii, którą w późniejszych latach dwukrotnie prowadził samodzielnie. Był też trenerem żeńskiej reprezentacji Holandii. W sezonie 2006/07 był pierwszym trenerem AZS Częstochowa, później przygotowywał przez pięć lat męską reprezentację Wielkiej Brytanii do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
 
Jako zawodnik Brokking występował w holenderskim klubie Brother/Martinus Amstelveen, z którym wywalczył 5 tytułów mistrza Holandii, pięciokrotnie zdobył Puchar Holandii oraz trzykrotnie występował w Final Four Ligi Mistrzów. Także w tym klubie rozpoczął swoją karierę trenerską.
 
Brokking urodził się 22 stycznia 1955 roku, mieszka w Częstochowie. 
 
– Powrót do Polski jest dla mnie wyjątkowy. Jestem żonaty z Polką, mamy dwóch synów. Victor, który właśnie skończył sześć lat, i Vince, który w  styczniu będzie miał cztery. Więc powrót do Polski to dla mnie jak powrót do domu, do mojej rodziny. Dla mnie, jako trenera, jest to świetna okazja, aby wrócić i znów zacząć pracować w „Walhalli” siatkówki. Polska siatkówka jest obecnie na topie i jestem wdzięczny klubowi za to, że dał mi szansę bycia jej częścią. Tak więc powrót sprawia, że czuję się dumny i podekscytowany – powiedział Holender. 
 
 
– Klub ma wysokie oczekiwania na ten sezon. Niestety, zespół stracił pewność siebie. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przywrócenie zaufania zawodników do siebie i zespołu. Mamy bardzo dobrych graczy, niezłą mieszankę młodych i starszych graczy. Zacznijmy pracę i przekształćmy tę kombinację młodych, obiecujących graczy i doświadczonych siatkarzy w zwycięską drużynę! Naszym celem musi być, w krótkim okresie, zapewnienie miejsca w play-off, a następnie ciężka praca, aby dotrzeć do finału. A wszyscy wiedzą, że kiedy tam dotrzemy, wszystko może się zdarzyć – dodał nowy szkoleniowiec BBTS Bielsko-Biała.
 
RM, bbtsbielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze