PlusLiga: GKS Katowice – dwunastu nowych siatkarzy

Siatkówka

W GKS Katowice latem zmieniło się dwunastu siatkarzy, trener i prezes. – Mamy zawodników, którzy w poprzednim sezonie nie występowali zbyt dużo. Teraz na nich będzie spoczywał ciężar gry i mam nadzieję, że go udźwigną – powiedział szkoleniowiec Dariusz Daszkiewicz.

W minionych rozgrywkach katowiczanie zajęli ósme miejsce. Po trzech latach pracy pożegnał się z klubem trener Piotr Gruszka, który przeniósł się do Asseco Resovii. Zastąpił go Daszkiewicz, którego zdaniem celem drużyny ma być po prostu jak najlepsza gra w każdym spotkaniu.
 
– Chodzi o to, by każdy z zawodników zawsze dał z siebie 100 procent. Liga będzie teraz wyjątkowo mocna i wyrównana. Nikt z tej siódemki, która nas wyprzedziła, nie stracił na sile. Wręcz przeciwnie, a zespoły z dołu stawki też się wzmocniły – ocenił trener. Jak podkreślił, w siatkówce budowa zespoły trwa dwa, trzy lata.
 
– My mamy całkiem nową drużynę, wielu zawodników, którzy w poprzednim sezonie nie grali zbyt dużo, byli wchodzącymi w swoich zespołach. Teraz znajdą się w nowej roli, bo na ich barkach będzie spoczywał ciężar gry i zdobywania punktów. Mam nadzieję, że go udźwigną. Trudno deklarować osiągnięcie jakichś konkretnych celów – zauważył.
 
Dodał, że przy podpisywaniu umowy z GKS przekonała go długofalowa wizja rozwoju siatkówki w klubie, związana m.in. z powstaniem nowej hali.
 
– Przygotowania były długie, więc wszyscy czekamy już na start ligi. Mamy bardzo fajną grupę zawodników, którzy stworzyli świetną atmosferę, a to niezmiernie ważne. Mam nadzieję, że ta atmosfera przełoży się na nasze wyniki – podsumował Daszkiewicz, który w przeszłości pracował w spalskiej SMS, prowadził ekstraklasowy zespół z Kielc i reprezentację Polski do lat 23.
 
Klub zatrudnił środkowych: Jana Nowakowskiego, Kamila Drzazgę i Miłosza Zniszczoła, przyjmujących: Kamila Kwasowskiego, Rafała Szymurę, Jakuba Szymańskiego i Adriana Buchowskiego, rozgrywającego Jana Firleja, atakujących Wiktora Musiała i Jakuba Jarosza oraz libero Szymona Gregorowicza i Amerykanina Dustina Wattena. Kontrakty przedłużyli natomiast słowacki środkowy Emanuel Kohut i rozgrywający Maciej Fijałek.
 
Należący w głównej mierze do samorządu miejskiego GKS jest klubem wielosekcyjnym. Prowadzi również występujące w ekstraklasie sekcje hokeistów i piłkarek nożnych. Futboliści w maju spadli do drugiej ligi, co przyczyniło się do odwołania prezesa Marcina Janickiego. Jego miejsce zajął były wieloletni dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski.
 
Katowiczanie w sezonie zasadniczym rozegrają jeden mecz w Spodku (21 grudnia z Aluronem Virtu CMC Zawiercie), pozostałych rywali podejmą w hali w dzielnicy Szopienice.
 
GKS Katowice 2019/20:
 
[1] Jan Nowakowski (Polska, 1994 – środkowy)
[2] Jakub Szymański (Polska, 1998 – przyjmujący)
[3] Wiktor Musiał (Polska, 1993 – atakujący)
[5] Miłosz Zniszczoł (Polska, 1986 – środkowy)
[6] Jan Firlej (Polska, 1996 – rozgrywający)
[7] Jakub Jarosz (Polska, 1987 – atakujący)
[10] Maciej Fijałek (Polska, 1982 – rozgrywający)
[11] Adrian Buchowski (Polska, 1991 – przyjmujący)
[12] Emanuel Kohut (Słowacja, 1982 – środkowy)
[13] Rafał Szymura (Polska, 1995 – przyjmujący)
[14] Kamil Drzazga (Polska, 2000 – środkowy)
[15] Kamil Kwasowski (Polska, 1990 – przyjmujący)
[17] Szymon Gregorowicz (Polska, 1994 – libero)
[21] Dustin Watten (USA, 1986 – libero).
 
Trener: Dariusz Daszkiewicz (Polska)
 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze