To może się śnić po nocach. Błąd Lopesa pogrążył Olympique Lyon

W środowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów Benfica Lizbona wygrała z Olympique Lyon 2:1 (1:0). Ogromny wkład w to zwycięstwo miał... bramkarz gości. Fatalny błąd Anthony'ego Lopesa wykorzystał Pizzi i francuska drużyna poniosła pierwszą porażkę po jedenastu z rzędu meczach, które kończyła z punktami.

Kończyła się 85. minuta meczu. Był remis 1:1 i wszystko wskazywało na to, że spotkanie w Lizbonie zakończy się podziałem punktów. Nic z tego. Gospodarze jeszcze raz zaatakowali, ale ich kolejna akcja zakończyła się niepowodzeniem. Odważnym, dalekim wyjściem na przedpole, do narożnika pola karnego, przerwał ją Anthony Lopes. Po chwili zaskoczył wszystkich, zapewne także Pizziego, ten jednak wykorzystał prezent od rywala.

Po złapaniu piłki bramkarz gości nonszalancko i pospiesznie wyrzucił ją daleko przed siebie. Tylko on wie, dlaczego skierował ją w środek boiska i prosto pod nogi rywala. Rezerwowy Pizzi nie zastanawiał się nawet przez moment, uderzył bez przyjęcia i tak precyzyjnie, że pędzący w stronę bramki Lopes nie miał szans na naprawienie błędu. Koszmarnego błędu.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.