EBL: Zdecydowane zwycięstwo Polskiego Cukru nad MKS-em

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń ponownie bardzo wysoko wygrali mecz w Energa Basket Lidze. W piątek pokonali trzeci w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza 100:64 (22:13, 31:11, 22:18, 25:22). Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Keith Hornsby, który zdobył 22 punkty, miał cztery zbiórki i cztery asysty. W drużynie gości wyróżnił się Dominic Artis. Zdobywca 26 punktów zaliczył sześć zbiórek. Torunianie pozostają niepokonani w tym sezonie Energa Basket Ligi, MKS przegrał dopiero drugi raz.

Torunianie od początku spotkania chcieli narzucić rywalom swój styl gry i to się udawało - po rzutach wolnych Chrisa Wrighta prowadzili 10:2. Starali się to zmieniać Dominic Artis oraz Robert Johnson, ale to było zdecydowanie za mało na rywali. Swoje robili przede wszystkim Keith Hornsby oraz Aaron Cel, a po 10 minutach gospodarze wygrywali 22:13.

Druga kwarta była podobna, a świetnie prezentował się Alade Aminu. Kolejne trafienie Hornsby’ego sprawiało, że przewaga wzrosła już do 21 punktów. To nie był koniec ofensywny popisów zespołu trenera Sebastiana Machowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:24.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier nie zamierzał zwalniać i jeszcze bardziej powiększał swoją przewagę. Po "trójce" Bartosza Diduszki wynosiła ona już 32 punkty. Gra MKS-u w ataku poprawiła się, ale ciągłe problemy w defensywie nie pozwalały na odrabianie strat. Po rzucie z dystansu Kyle’a Weavera po 30 minutach było 75:42.

Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła, bo wysokie prowadzenie właściwie gwarantowało zwycięstwo gospodarzy. Setkę przekroczył Aleksander Perka - ostatecznie torunianie zwyciężyli aż 100:64.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 100:64 (22:13, 31:11, 22:18, 25:22).

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 22, Aleksander Perka 18, Alade Aminu 17, Chris Wright 12, Bartosz Diduszko 11, Aaron Cel 6, Jakub Schenk 6, Mikołaj Ratajczak 3, Kyle Weaver 3, Damian Kulig 2, Ignacy Grochowski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Dominic Artis 26, Robert Johnson 18, Iwan Wasyl 7, Filip Put 6, Bryce Douvier 2, Tavarius Shine 2, Evariste Shonganya 2, Jakub Kobel 1, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0.