EBL: Pewne zwycięstwo Kinga w Ostrowie Wielkopolskim

Koszykarze Kinga Szczecin wygrali czwarty z rzędu mecz w Energa Basket Lidze. Tym razem pokonali BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 96:71 ( (23:15, 22:10, 30:29, 21:17). Aż dziewięciu graczy z obu drużyn zdobyło dziesięć lub więcej punktów. Najskuteczniejszy Paulius Dambrauskas zgromadził ich 19. Po pięciu meczach sezonu gospodarze wciąż pozostają bez zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się od trzech "trójek" Jakuba Garbacza, a to pozwalało gospodarzom na trzymanie się blisko rywali. King z kolei mógł liczyć głównie na Bena McCauleya i dzięki niemu zdobywał przewagę. W końcówce pierwszej części spotkania uaktywnił się Mateusz Bartosz, po jego rzutach było 23:15 po 10 minutach.

Drugą kwartę szczecinianie rozpoczęli od serii 13:0, a świetnie w tym fragmencie radził sobie Cleveland Melvin. Dopiero po pięciu minutach niemoc BM Slam Stali przerwał Przemysław Żołnierewicz. Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa kontrolował sytuację i po pierwszej połowie wygrywał 45:25.

Po trafieniach Thomasa Davisa i Melvina na początku trzeciej kwarty przewaga gości wzrastała do 24 punktów. Nowy gracz ostrowian - Donte McGill - seryjnie nie trafiał i tym samym nie poprawiał sytuacji drużyny. Starali się to zmieniać Żołnierewicz oraz Dambrauskas, ale to ciągle było za mało. Po 30 minutach goście prowadzili 75:54.

Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła. Ekipa trenera Łukasza Majewskiego nie była w stanie zmniejszyć różnicy do rywali. W Kingu pojawiali się rezerwowi i… jeszcze bardziej powiększali przewagę.

Ben McCauley był najlepszym graczem gości - zdobył 18 punktów, miał 7 zbiórek i 3 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Paulius Dambrauskas z 19 punktami i 6 zbiórkami.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - King Szczecin 71:96 (15:23, 10:22, 29:30, 17:21)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Paulius Dambrauskas 19, Jakub Garbacz 14, Przemysław Żołnierewicz 14, Daniel Szymkiewicz 13, Donte Mcgill 4, Nikola Jevtovic 4, Szymon Ryżek 3, Jarosław Mokros 0.

King Szczecin: Ben McCauley 18, Cleveland Melvin 14, Paweł Kikowski 11, Thomas Davis 10, Mateusz Bartosz 10, Dustin Ware 9, Jakov Mustapic 9, Dominik Wilczek 7, Maciej Kucharek 5, Maciej Majcherek 3.