Gala boksu olimpijskiego: Mecz Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Gala boksu olimpijskiego: Mecz Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie Sport Fight
fot. PAP

W piątek odbędzie się mecz pomiędzy Polską a Finlandią w boksie olimpijskim. Wydarzenie skomentują Janusz Pindera i Maciej Miszkiń. Kto będzie górą podczas gali w Warszawie? Transmisja meczu bokserskiego Polska - Finlandia od godziny 18:10 w Polsacie Sport Fight.

Bokserskie mecze przed laty cieszyły się ogromną popularnością. Mecz Warszawa - Helsinki, który w piątek rozegrany zostanie na warszawskiej Pradze, to powrót do tradycji.

 

W programie jest dziesięć walk, a kilka z nich wróży spore emocje - chociażby pojedynek w wadze półśredniej (69 kg)  pomiędzy Pawłem Kastrominem (Warszawa) i Fiodorem Winogradowem (Helsinki). Ten pierwszy reprezentował Białoruś na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), a rok wcześniej z mistrzostw Europy rozgrywanych w Bułgarii przywiózł brązowy medal. Dziś starając się o polski paszport mieszka i trenuje w Warszawie. Jego rywalem będzie mieszkający w Finlandii Rosjanin Winogradow, który też jest pięściarzem wysokiej klasy, więc wysoki poziom mamy zagwarantowany.

 

Ale nie mniejsze emocje powinny być w walkach z udziałem reprezentantów Polski: Pawła Bracha z Kristianem Asulą, Damiana Szczepańskiego z Kiriłem Serikowem (oba w wadze 56 kg) czy ciężkie zderzenie w kategorii do 91 kg pomiędzy Aleksandrem Celejewskim i Nikitą Michałkowem.

 

Zobaczymy też dwie walki kobiet. W wagach półśredniej i średniej w których wystąpią Ewa Zamkowska (69 kg)  i Natalia Gajewska (75 kg), czołowe zawodniczki w naszym kraju.

 

Karta walk:

 

56 kg - Paweł Brach - Kristian Asula 

56 kg - Damian Szczepański - Kirill Serikov 
60 kg - Radosław Rudiuk - Kerim Kadyrov
64 kg - Norayr Hovhannisyan - Senteri Kemppainen
69 kg - Ewa Zamkowska - Anu Lammi
75 kg - Natalia Gajewska - Julia Kavander
69 kg - Paweł Kastromin - Fedor Vinogradov
69 kg - Kacper Niewiadomski - TBA
75 kg - Tomasz Chmiel - Theo Kolemmainen
91 kg - Aleksander Celejewski - Nikita Mikhalkin

 

Transmisja meczu bokserskiego Polska - Finlandia od godziny 18:10 w Polsacie Sport Fight.

Janusz Pindera, BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie