PlusLiga: Asseco Resovia – celem gra w finale

Siatkówka

Gra w finale PlusLigi, czyli walka o tytuł mistrza Polski jest celem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów w rozpoczynającym się w sobotę sezonie. – Mierzymy wysoko, jak najwyżej – powiedział prezes klubu Krzysztof Ignaczak. Siedmiokrotni mistrzowie Polski w ostatnim sezonie uplasowali się na siódmej pozycji, co było wynikiem znacznie poniżej aspiracji klubu.

Ignaczak nie ukrywa, że rzeszowianie ponownie chcieliby włączyć się do walki o najwyższe laury.
 
– Chcielibyśmy znów bić się o tytuł mistrza Polski i uważam, że jest to możliwe. Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że klubów, które mają podobne aspiracje w tym roku będzie zdecydowanie więcej – zaznaczył Ignaczak.
 
Według niego, w rywalizacji o tytuł może liczyć się nawet sześć drużyn. Jednocześnie wskazał, że jego klub na pewno chciałby wrócić do europejskich pucharów, w których w tym sezonie Asseco Resovii zabraknie.
 
Latem z Resovii odeszli m.in. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski. W ich miejsce w rzeszowskim klubie pojawili się: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Bartosz Mariański, Zbigniew Bartman, Francuz Nicolas Marechal, Kanadyjczyk Nicolas Hoag i reprezentacyjny rozgrywający Marcin Komenda. Trenerem został natomiast Piotr Gruszka.
 
Z zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie w klubie pozostali: amerykański rozgrywający Kawika Shoji, przyjmujący Belg Tomas Rousseaux i Rafał Buszek, środkowi Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek, atakujący Damian Schulz oraz australijski libero Luke Perry.
 
– Życie nauczyło nas pokory i było wiele dowodów, że skład na papierze, nawet najmocniejszy, i same nazwiska nie gwarantują sukcesów. Wygrywa kolektyw, dlatego wspólnie z Piotrem staraliśmy się stworzyć zespół, który będzie walczyć do ostatniej piłki. Bo dzisiejsza siatkówka pokazuje wielokrotnie, że wszystko jest możliwe – tłumaczył szef klubu, który jednak dodał, że wszystkie zmiany i transfery zweryfikuje dopiero boisko i ligowe rozgrywki.
 
Ignaczak ma jednak nadzieję, że potencjał, który jest w jego zespole, przełoży się na wyniki. – Natomiast ten potencjał, możliwości muszą być poparte ciężką pracą, zaangażowaniem i stworzeniem prawdziwej drużyny – przypomniał.
 
Szef Asseco Resovii zapewnił, że kierowany przez niego klub ma stabilną sytuację finansową. – Mamy partnerów, dzięki którym nasz budżet jest bardzo stabilny. Jesteśmy klubem, który budowany jest na mocnych podwalinach – podsumował.
 
Asseco Resovia 2019/20:
 
[1] Bartłomiej Krulicki (Polska, 1993 – środkowy)
[2] Grzegorz Kosok (Polska, 1986 – środkowy)
[3] Bartłomiej Lemański (Polska, 1996 – środkowy)
[4] Luke Perry (Australia, 1995 – libero)
[5] Marcin Komenda (Polska, 1996 – rozgrywający)
[6] Tomas Rousseaux (Belgia, 1994 – przyjmujący)
[7] Kawika Shoji (USA, 1987 – rozgrywający)
[8] Nicholas Hoag (Kanada, 1992 – przyjmujący)
[9] Zbigniew Bartman (Polska, 1987 – atakujący)
[14] Rafał Buszek (Polska, 1987 – przyjmujący)
[16] Nicolas Marechal (Francja, 1987 – przyjmujący)
[17] Marcin Możdżonek (Polska, 1985 – środkowy)
[20] Michał Kowal (Polska, 2001 – przyjmujący)
[23] Bartosz Mariański (Polska, 1992 – libero)
[77] Damian Schulz (Polska, 1990 – atakujący).
 
Trener: Piotr Gruszka (Polska).
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie