PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – skład silniejszy niż w poprzednim sezonie

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn – skład silniejszy niż w poprzednim sezonie
fot. Cyfrasport

– Celem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie ekstraklasy będzie awans do fazy play-off, czyli najlepszej ósemki – zapowiedział prezes Tomasz Jankowski. Jak podkreślił, skład zespołu jest zdecydowanie silniejszy niż w poprzednich rozgrywkach.

Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM powiedział, że w nowym sezonie liczy na awans olsztyńskiej drużyny do fazy play-off. – To jest cel, który chcemy zrealizować. Jeśli udałoby nam się znaleźć w tej ósemce, to będziemy się zastanawiać, na co więcej nas stać – dodał.
 
Jego zdaniem, olsztynianie mają realne szanse, żeby zrealizować plan. Ponieważ - jak podkreślił - dysponują obecnie zdecydowanie silniejszym składem niż przed rokiem. W ostatnim sezonie akademicy zajęli 10. miejsce.
 
– Mamy teraz jednego z najlepszych środkowych na świecie, reprezentanta Iranu Seyeda Mousaviego. Wzmocniliśmy się na przyjęciu Wojtkiem Żalińskim i Mateuszem Miką. Są to na pewno bardzo istotne transfery – ocenił Jankowski.
 
Do drużyny dołączyli również atakujący Remigiusz Kapica i rozgrywający Tomasz Kowalski.
 
Z poprzedniego składu w Olsztynie pozostali: czeski atakujący Jan Hadrava, doświadczony rozgrywający Paweł Woicki, który jest w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski, środkowi Mateusz Poręba i Paweł Pietraszko, przyjmujący Holender Robbert Andringa i Dawid Sokołowski, a także występujący na pozycji libero Michał Żurek i Jakub Zabłocki.
 
Odeszli natomiast: Mateusz Kańczok (atakujący), Radosław Gil (rozgrywający) Miłosz Zniszczoł i Sebastian Warda (środkowi) oraz Marcin Wika, Siergiej Kapelus, Marcel Lux i Jakub Urbanowicz (przyjmujący).
 
Z olsztyńskim zespołem trenuje od kilku dni słoweński przyjmujący Jan Klobucar. Władze klubu zapowiadają, że na razie nie myślą jednak o zakontraktowaniu tego siatkarza. – Chociaż wszystko jest możliwe. Jeżeli trener stwierdzi, że to przydatny zawodnik, to będziemy się nad tym zastanawiać – zaznaczył prezes Jankowski.
 
Zespół poprowadzi Włoch Paolo Montagnani, który zadebiutuje w Pluslidze. Szkoleniowiec ma ponad 20-letnie doświadczenie w klubach w swojej ojczyźnie i Japonii, prowadził też reprezentację Italii w Lidze Światowej w 2012 roku.
 
W ostatnich dwóch przedsezonowych sparingach olsztynianie raz wygrali (3:1) i raz przegrali (1:3) z Treflem Gdańsk. Przedstawiciele Indykpolu AZS, zapewniają jednak, że zbytnio nie przywiązują wagi do wyników meczów towarzyskich, bo drużyna celuje z formą na początek rywalizacji ekstraklasy. Tą zainaugurują w sobotę meczem we własnej hali z Cerrad Enea Czarnymi Radom.
 
Indykpol AZS Olsztyn 2019/20:
 
[1] Tomasz Kowalski (Polska, 1991 – rozgrywający)
[2] Jan Hadrava (Czechy, 1991 – atakujący)
[3] Michał Żurek (Polska, 1988 – libero)
[6] Robbert Andringa (Holandia, 1990 – przyjmujący
[9] Paweł Pietraszko (Polska, 1990 – środkowy)
[10] Remigiusz Kapica (Polska, 2000 – atakujący)
[12] Paweł Woicki (Polska, 1983 – rozgrywający)

[14] Michał Kozłowski (Polska, 2001 – środkowy)

[15] Mateusz Mika (Polska, 1991 – przyjmujący)
[16] Mateusz Poręba (Polska, 1999 – środkowy)
[17] Jakub Zabłocki (Polska, 1995 – libero)
[18] Dawid Sokołowski (Polska, 2000 – przyjmujący)
[21] Wojciech Żaliński (Polska, 1988 – przyjmujący)
[66] Seyed Mohammad Musawi (Iran, 1987 – środkowy).
 
Trener: Paolo Montagnani (Włochy).
 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie