GP Meksyku: Verstappen wygrał kwalifikacje. Kubica ostatni

Moto

Max Verstappen (Red Bull) wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Meksyku, 18. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Holender triumfował na tym torze w dwóch ostatnich latach. Robert Kubica (Williams) ruszy z ostatniego miejsca.

Drugi czas uzyskał reprezentant Monako Charles Leclerc (Ferrari), wolniejszy o 0,266 s. Trzeci był jego kolega z teamu Niemiec Sebastian Vettel - 0,412 s straty.

Kubica miał najgorszy czas okrążenia i odpadł w pierwszej serii kwalifikacji. Tuż przed nim uplasował się jego partner z teamu - Brytyjczyk George Russell.

Z czwartego miejsca wystartuje w niedzielę Brytyjczyk Lewis Hamilton, który już w Meksyku może zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Drugi z kierowców Mercedesa Fin Valtteri Bottas miał groźnie wyglądający wypadek, ale szybko zakomunikował przez radio, że nic mu się nie stało. Został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 20.10 czasu polskiego.