Gumienna: Walkę muszę poprowadzić po swojemu

Sporty walki

Jest lęk przed nieznanym, bo rywalka może mnie czymś zaskoczyć i dlatego w ostatnim tygodniu skupiłam się na sobie. Muszę poprowadzić tę walkę po swojemu - powiedziała Róża Gumienna (0-0), która podczas gali Babilon MMA 10 zmierzy się z Raimondą Grundulaite (0-0).

Przed tobą debiut w MMA! Jak nastawienie, jak wrażenia?

 

Czuję się bardzo dobrze. Klimat jest tu niesamowity. Są tu nowi dla mnie ludzie, nowe twarze, ale wszystko jest pozytywne. Czuję się świetnie! Zjadę tu z bojowym nastawieniem i z myślą o wygraniu walki, poprowadzeniu jej w stójce. Kiedy zjechałam do kopalni po raz pierwszy, zaczęłam zastanawiać się nad panującym tu mikroklimatem, ale zaadoptowałam się szybko i myślę, że wszystko będzie dobrze.

 

Jak przetrwałaś zamieszanie przed walką i zmianę rywalki z Anżeliki Petkeviciute na z Raimondę Grundulaite?

 

Dowiedziałam się o tym wchodząc na salę treningową. Zadzwonił do mnie mój menadżer, który wiedział, że przeciwniczka nie przyjedzie. Zmartwiło mnie to, bo przygotowywałam się długo, za mną dużo nauki, bólu, cierpienia. Szybko znaleziono kolejną przeciwniczkę, ale za wiele o niej nie wiemy… Stresu trochę więc było, ale kiedy pojawiły się o niej jakieś informacje, to uspokoiłam się.

 

Grundulaite także zadebiutuje w zawodowym MMA.

 

Jest lęk przed nieznanym, bo może mnie czymś zaskoczyć i dlatego w ostatnim tygodniu skupiłam się na sobie. Muszę poprowadzić tę walkę po swojemu.

 

Gala Babilon MMA 10 od godz. 20.00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

Maciej Turski, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze