PlusLiga: Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Rozpoczynamy jubileuszowy, 20. sezon siatkarskiej PlusLigi! W drugim meczu pierwszej kolejki Cuprum Lubin zagra mecz przed własną publicznością z Wartą Zawiercie. Czy "Jurajscy Rycerze" w sezonie 2019/20 będą równie silnym zespołem jak w zeszłorocznych rozgrywkach? Transmisja meczu Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport.

W sobotnim meczu spotkają się drużyny, które zeszły sezon zakończyły na historycznych dla siebie lokatach. Zawiercie uplasowało się na czwartym miejscu, co było najwyższym wynikiem jaki udało się osiągnąć na przestrzeni sezonów rozegranych w ekstraklasie. Dla siatkarzy Lubina sezon 2018/19, nie był już tak udany i był najgorszym od czasów awansu do elity (11. miejsce).

 

Aspiracje "Miedziowych", by poprawić zeszłoroczny wynik są duże. Receptą ma być kombinacja młodych, z doświadczonymi zawodnikami. Marcelo Fronckowiak, który poprowadzi zespół kolejny sezon, będzie mógł wykorzystać na boisku portugalskiego rozgrywającego Miguela Tavaresa, Mateusza Sacharewicza, Damiana Domagały czy Bartłomieja Lipińskiego.

 

Zespół "Żółto-Zielonych" poprowadzi australijski szkoleniowiec Mark Lebedew. Do dyspozycji będzie miał wielu siatkarzy, którzy przedłużyli kontrakty z klubem po udanym sezonie m.in. przyjmujący Marcin Waliński, libero Taichiro Koga. Pojawią się również nowe twarze w zespole Zawiercia tj. przyjmujący Wojciech Ferens, środkowy Patryk Czarnkowski oraz Pieter Verhees, który był jednym z najlepszych środkowych w lidze włoskiej.

 

Obie drużyny rywalizowały ze sobą 27 września podczas okresu przygotowawczego. Siatkarze z Dolnego Śląska ulegli zespołowi z Zawiercia 0:3. Czy zespół ze Śląska, zaprezentuje się w tym sezonie równie dobrze, a siłą "Jurajskich Rycerzy" będzie również gra ofensywna siatkarzy?

 

Transmisja meczu Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie od godz. 17:30 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie