PlusLiga: Pierwsze 3:0 w tym sezonie! Jastrzębianie górą w Bydgoszczy

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla jako pierwsi w tym sezonie odnieśli zwycięstwo 3:0 (25:22, 25:17, 25:20) w PlusLidze. Podopieczni Roberto Santilliego pokonali BKS Visłę Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Julien Lyneel.

Bydgoszczanie rozpoczęli mecz w znakomitym stylu od prowadzenia 5:2. Jastrzębianie mieli spore kłopoty w przyjęciu, co przekładało się na niską skuteczność w ataku. W środkowej fazie seta wzięli się jednak za odrabianie strat i ta sztuka im się udała. Doprowadzili do wyrównania 16:16, a w końcówce wyszli na prowadzenie. Seta zakończył wyraźny błąd przy wyprowadzeniu akcji z szóstej strefy popełniony przez bydgoszczan. Podopieczni Przemysława Michalczyka mają czego żałować, bo przez dłuższą część seta to oni byli na prowadzeniu.

Po zmianie stron siatkarze z Jastrzębia kontynuowali dobrą grę i od początku utrzymywali się na prowadzeniu. Trzypunktowa przewaga wypracowana w pierwszych akcjach stopniowo powiększałą się i pozwalała brązowym medalistom z poprzedniego sezonu prowadzić spokojnie grę i wygrać wysoko 25:17.

Podobny przebieg miała partia trzecia. Przyjezdni kontrolowali jej przebieg od początku do końca i wygrali 25:20.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Julien Lyneel, który zdobył dla swojego zespołu 9 punktów.

BKS Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 20:25)

BKS Visła Bydgoszcz: Gonzalo Quiroga, Tomasz Kalembka, Toncek Stern, Paweł Gryc, Janusz Gałązka, Radosław Gil, Tomasz Bonisławski (L) oraz Jakub Urbanowicz

Jastrzębski Węgiel: Dominik Depowski, Jurij Gładyr, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Jakub Popiwczak (L) oraz Jakub Bucki, Julien Lyneel

Wyniki, terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi 2019/20:

2019-10-26: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (22:25, 25:17, 25:15, 15:25, 15:13)
2019-10-26: Cuprum Lubin – Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:3 (25:21, 23:25, 20:25, 25:23, 13:15)
2019-10-26: Projekt Warszawa – MKS Będzin 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22)
2019-10-26: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-10-27: GKS Katowice – Asseco Resovia (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-27: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).