PlusLiga: Projekt rozpoczął sezon od zwycięstwa

W spotkaniu 1. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa wygrał z MKS Będzin 3:1. Siatkarze ze stolicy, mimo kłopotów w ostatnim okresie, byli faworytami tej konfrontacji, ale rywale zdołali nawiązać z nimi wyrównaną walkę na Torwarze.

Premierowa odsłona długo toczyła się przy wyraźnej przewadze gospodarzy (14:7, 20:14). W końcówce będzinianie zdołali zmniejszyć punktowy dystans do dwóch oczek (22:20), ale później punktowali już tylko gracze Projektu. Jakub Kowalczyk zwieńczył seta asem serwisowym (25:20). Druga partia padła łupem podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka, którzy zaczęli budować przewagę od stanu 15:15. W końcówce seta błysnął Michał Superlak, on też ustalił wynik na 18:25.

W trzecim secie siatkarze MKS długo toczyli wyrównaną walkę z gospodarzami. W środkowej części mieli nawet przewagę (14:16). Potem do głosu doszli siatkarze ze stolicy. W końcówce dwa ważne punkty zdobył Piotr Nowakowski (24:21), a ostatni punkt wywalczył Antoine Brizard  (25:22). Podobnie było w czwartej partii, gdy do stanu 18:18 wynik oscylował wokół remisu. Decydujące punkty zapisali na swym koncie siatkarze Projektu, a atak Bartosza Kwolka zakończył ten mecz (25:22). Goście walczyli ambitnie, ale trzy punkty zostały w Warszawie.

Najwięcej punktów: Kevin Tillie (15), Jan Król (13), Bartosz Kwolek (13), Andrzej Wrona (12), Piotr Nowakowski (11) – Projekt; Michał Superlak (21), Dawid Dryja (18) – MKS. MVP: Antoine Brizard.

Projekt Warszawa – MKS Będzin 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22)

Projekt: Antoine Brizard, Jan Król, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Michał Kozłowski, Patryk Niemiec. Trener: Andrea Anastasi.
MKS: Dawid Dryja, Dawid Gunia, Tyler James Sanders, Rafał Sobański, David Sossenheimer, Michał Superlak - Michał Potera (libero) - Konrad Buczek, Rafał Faryna, Jan Fornal, Artur Ratajczak, Bartosz Szmidt. Trener: Jakub Bednaruk.

Sędziowie: Zbigniew Wolski – Piotr Skowroński.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi 2019/20:

2019-10-26: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (22:25, 25:17, 25:15, 15:25, 15:13)
2019-10-26: Cuprum Lubin – Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:3 (25:21, 23:25, 20:25, 25:23, 13:15)
2019-10-26: Projekt Warszawa – MKS Będzin 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22)
2019-10-26: BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-10-27: GKS Katowice – Asseco Resovia (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-27: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).