Fortuna 1 Liga: Chrobry wygrał i wydostał się ze strefy spadkowej

Piłarze Chrobrego Głogów na własnym stadionie wygrali 1:0 (0:0) z PGE FKS Stalą Mielec w meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Ivana Djurdjevica, które pozwoliło im wydostać się ze strefy spadkowej.

Chrobry podchodził do spotkania rozpędzony dwoma zwycięstwami na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni Ivana Djurdjevica wygrali 1:0 z Chojniczanką Chojnice, a potem 3:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Humory w szeregach Stali mogły być nieco gorsze po porażce 0:1 z ostatnią w tabeli Odrą Opole. Potknięcie w poprzednim starciu spowodowało, że ekipa z Mielca była podwójnie zmotywowana.

Początek meczu nieco lepiej wyglądał jednak w wykonaniu gospodarzy. Piłkarze Chrobrego już w 3. minucie stanęli przed szansą na strzelenie gola. Miłosz Kozak zdecydował się na strzał z dystansu, lecz czujnie zachował się bramkarz PGE FKS Stali. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce kilka minut później. Tym razem uderzał Marcel Ziemann, lecz ponowie futbolówka wylądowała w rękach Damiana Primela. Mielczanie nie pozostawali jednak dłużni rywalom. W 7. minucie potężnym uderzeniem popisał się Grzegorz Tomasiewicz, lecz przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Obie ekipy miały jeszcze swoje okazje. Najlepsze miał Bartosz Nowak, który dwukrotnie mógł strzelić gola dla Stali chwilę przed zejściem drużyn do szatni.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Głogowie pierwsze, a zarazem jedyne trafienie obejrzeli na krótko po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W 60. minucie piłkarze Chrobrego przeprowadzili szybką kontrę, a pewnym strzałem po ziemi zakończył ją Mikołaj Lebedyński. W 73. minucie Kozak mógł podwyższyć na 2:0, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Końcówka należała do gospodarzy. Prezentowali się znacznie lepiej i mieli jeszcze kilka okazji, by podwyższyć wynik. Ostatecznie zakończyło się jednak na 1:0.

Dzięki zwycięstwu Chrobry wydostał się ze strefy spadkowej.

Chrobry Głogów - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Mikołaj Lebedyński 60'

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Praznovsky, Łukasz Góra, Przemysław Stolc - Miłosz Kozak (90' Damian Piotrowski), Michał Pawlik, Szymon Drewniak, Marcel Ziemann - Adrian Benedyczak (80' Krzysztof Kubica), Mikołaj Lebedyński (76' Damian Kowalczyk)

PGE FKS Stal: Damian Primel - Wojciech Lisowski (81' Mateusz Żyro), Lukas Bielak, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Szymon Stasik, Bartosz Nowak, Josip Solić, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Mak (63' Maciej Urbańczyk) - Andreja Prokić (37' Adrian Paluchowski)

Żółte kartki: Pawlik

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)