Kalla wyprzedziła Ibrahimovica w popularności medialnej

Zimowe
Kalla wyprzedziła Ibrahimovica w popularności medialnej
fot. Cyfrasport

Szwedzka biegaczka narciarska Charlotte Kalla znalazła się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych sportowców w Szwecji. W okresie ostatnich 12 miesięcy opublikowano o niej 15 904 artykułów.

Dane zbierane są w okresie 1 października do 30 września przez firmę Retriever Sverige AB monitorującą szwedzkie media na zlecenie narodowej agencji prasowej TT.

 

Ranking prowadzony jest od 2010 roku i do 2017 roku zdecydowanie wygrywał w nim napastnik Los Angeles Galaxy Zlatan Ibrahimovic, w sumie aż osiem razy. Teraz z liczbą publikacji wynoszącą „tylko” 13 670 spadł na trzecie miejsce, wyprzedzony jeszcze przez selekcjonera męskiej piłkarskiej reprezentacji Janne Anderssona, o którym napisano 15 062 razy.

 

Dziennik "Aftonbladet" zwracając uwagę na „dramatyczny spadek popularności” Ibrahimovica przypomniał „dla porównania”, że w badaniach za okres październik 2014 - wrzesień 2015 odnotowano aż 54 256 artykułów o nim, podczas gdy o bardzo popularnej szwedzkiej rodzinie królewskiej "zaledwie" 34 432.

 

- Widać że gwiazda Zlatan gaśnie. Już przed rokiem znalazł się na drugim miejscu za Anderssonem, a teraz przegrał sromotnie z Kallą i w ten sposób futbol z nartami - skomentowała gazeta.

 

W tym roku, jak zwróciła uwagę TT, nie tylko po raz pierwszy na pierwszym miejscu znalazła się kobieta, lecz przełamana została męska dominacja rankingu i w grupie czołowych 20 nazwisk znalazło się 12 kobiet, w tym aż sześć piłkarek nożnych.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie