MotoGP: Kolejne zwycięstwo Marqueza

Moto

Hiszpan Marc Marquez (Honda), który już wcześniej zapewnił sobie czwarty z rzędu, a szósty w karierze tytuł mistrza świata w klasie MotoGP, wygrał wyścig o Grand Prix Australii, 17. rundę cyklu. Końcowy sukces w klasie Moto3 zapewnił sobie Włoch Lorernzo Della Porta (Honda).

Na dwie rundy przed zakończeniem mistrzostw znani są już triumfatorzy rywalizacji w dwóch z trzech klas. Do Marqueza, który wygrał 55. wyścig w najbardziej prestiżowej klasie motocyklowej, dołączył zwycięski na Wyspie Filipa Della Porta.

Niewiadomą pozostaje jedynie tytuł w klasie Moto2. W Australii triumfował Brad Binder z RPA (KTM), a w klasyfikacji generalnej prowadzi ósmy w niedzielę młodszy brat Marca Marqueza Alex (Kalex), który o 28 punktów wyprzedza Szwajcara Thomasa Luethiego (Kalex).

W niedzielę w 400. wyścigu w karierze startował Włoch Valentino Rossi (Yamaha). Dziewięciokrotny mistrz świata zajął ósme miejsce w MotoGP. Kolejna runda mistrzostw świata odbędzie się za tydzień w Malezji.