Premier Liga: Bolesna porażka ekipy Krychowiaka w derbach Moskwy

W meczu 14. kolejki rosyjskiej Premier Ligi ekipa Lokomotiwu Moskwa przegrała na własnym boisku w derbowym starciu ze Spartakiem 0:3. W barwach gospodarzy pełne spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak, natomiast powracający po kontuzji Maciej Rybus usiadł na ławce rezerwowych.

Lokomotiw znakomicie spisuje się na początku tego sezonu. Pozycja lidera tabeli po 13. seriach gier w lidze rosyjskiej oraz dzielna postawa w Lidze Mistrzów jest tego dowodem. Polskich kibiców cieszyć może także dobra, a momentami bardzo dobra dyspozycja Krychowiaka, który na krajowym podwórku ma strzelonych już pięć goli. Tym razem pomocnik reprezentacji Polski nie powiększył swojego dorobku, a jego zespół został brutalnie sprowadzony na ziemię.

Rywalem moskiewskiej Lokomotywy był Spartak., który przed tym starciem miał czternaście punktów mniej, ale nie od dziś wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat, ale kibice gospodarzy przeżyli prawdziwy kataklizm w drugiej połowie.

W 57. minucie na listę strzelców gości zapisał się Ezequiel Ponce. W 79. minucie Jordan Larsson podwyższył prowadzenie Spartaka, aby sto dwadzieścia sekund później ustalić wynik na 3:0.

Taki wynik sprawił, że Lokomotiw nie jest już liderem tabeli, osuwając się na trzecią pozycję.

W innym meczach także nie brakowało polskich akcentów. Dinamo Moskwa z Sebastianem Szymańskim (grał do 80. min.) przegrało na wyjeździe 0:1 z CSKA Moskwa. FK Rostów pokonał PFK Soczi 2:0, a cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Maciej Wilusz. Podobnie jak Konrad Michalak, którego Achmat Groźny zremisował z Arsienałem Tuła 1:1. W kadrze Achmata zabrakło Damiana Szymańskiego. Rubin Kazań bezbramkowo zremisował z Urałem Jekaterynburg. W barwach tych drugich całe spotkanie rozegrał Rafał Augustyniak, natomiast Michał Kucharczyk znalazł się poza kadrą meczową.

Lokomotiw Moskwa - Spartak Moskwa 0:3 (0:0)
Bramki: Ponce 57, Larsson 79, 81