PSV przegrało u siebie 0:4!

To nie jest najlepszy tydzień dla piłkarzy PSV Eindhoven. Po bolesnej porażce z Utrechtem i remisie z LASK Linz przyszła pora na... jeszcze wyższą klęskę. Gospodarze ulegli na własnym stadionie AZ Alkmaar aż 0:4.

W drugim meczu z rzędu w Eredivisie zawodnik PSV otrzymał czerwoną kartkę. W meczu z Utrechtem boisko przedwcześnie opuścili Nick Viergever oraz Jorrit Hendrix. Wtedy gracze Marka van Bommela przegrali 0:3. Wydawało się, że już gorzej być może. W niedzielę okazało się, że jednak może...

W 22. minucie Ryan Thomas otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu z AZ Alkmaar. Od tego momentu na boisku rządzili tylko goście. Przed przerwą dwa gole strzelił Myron Boadu. Szczególnie bramka z doliczonego czas gry zasługuje na wyróżnienie, gdyż akcja AZ naprawde mogła się podobać. . W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Jonas Svensson oraz Dani de Wit.

PSV przegrało u siebie aż 0:4, nie oddając przy tym ani jednego celnego strzału!

PSV - AZ Alkmaar 0:4 (0:2)

Bramki: Boadu 45, 45+1, Svensson 71, de Wit 76.

PSV: Zoet - Dumfries, Baumgartl, Schwaab, Sadilek - Rosario, Thomas, Gutierrez - Doan (46 Teze), Gakpo (77 Boscagli), Bruma (46 Mitroglou).

AZ: Bizot - Svensson, Chatzidiakos, Wuytens, Wijndal (74 Ouwejan) - Midtsjo, Stengs, Koopmeiners - Sugawara (67 de Wit), Boadu, Idrissi (80 Aboukhlal).

Żółta kartka: Wijndal.

Czerwona kartka: Thomas.