SuperLega: Sir Safety Conad Perugia - Calzedonia Werona. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
SuperLega: Sir Safety Conad Perugia - Calzedonia Werona. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Polsat Sport

Początek sezonu ligi włoskiej w wykonaniu Sir Safety Conad Perugii nie należy do najbardziej udanych. Podopieczni Vitala Heynena najpierw rzutem na taśmę wygrali 3:2 z Top Volley Latina, a w kolejnym meczu przegrali 0:3 z Power Volley Allianz Milano, będąc zdecydowanym faworytem. Czy w niedzielę wicemistrzom Italii uda im się odnieść pierwsze wyraźne zwycięstwo? Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia - Calzedonia Werona w Polsacie Sport Extra.

Już w pierwszej kolejce było bardzo blisko sensacji. Perugia, która do każdego meczu podchodzi w roli faworyta z ogromnymi problemami pokonała 3:2 ekipę Top Volley Latina. Trener Heynen nie spodziewał się tak trudnej przeprawy, dlatego nie desygnował na boisko swojej największej gwiazdy Wilfredo Leona. Belgijski szkoleniowiec szybko musiał jednak zasięgnąć pomocy z kwadratu dla rezerwowych, a i to nie dało drużynie pewnego zwycięstwa.

 

Na inaugurację siatkarzom Perugii udało się uratować sytuację. W rozgrywanym awansem meczu czwartek kolejki z Allianz Milano ta sztuka już się nie powiodła. Wicemistrzowie Włoch grali zdecydowanie poniżej swoich możliwości i przegrali 0:3.

 

Niedzielny rywal Perugii w jedynym rozegranym jak dotąd meczu wygrał z Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0. W składzie ekipy z Werony nie brakuje polskiego akcentu w postaci atakującego Bartosza Klutha. Co prawda w poprzednim meczu Polak nie zagrał, lecz nie jest powiedziane, że w niedzielę nie pojawi się na boisku.

 

Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia - Calzedonia Werona od godziny 18:00 w Polsacie Sport Extra. Komentują: Robert Małolepszy i Damian Dacewicz.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ SERIE A1 SIATKARZY

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze