Superliga hokeistów na trawie: Pomorzanin gromi w meczu na szczycie

Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń pokonali poznański AZS AWF 5:0 i zostali wiceliderem tabeli. Na prowadzeniu umocnił się Grunwald Poznań, który rozgromił lokalnego rywala - AZS Politechnikę także 5:0.

Poznańscy akademicy pojechali do Torunia podbudowani wygraną (w karnych zagrywkach) nad Grunwaldem. Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej przegranej gości, którzy skutecznie rozbijali ataki Pomorzanina. W 9. minucie Bartosz Żywiczka otworzył wynik, ale poznaniacy mieli kilka okazji na wyrównanie. Bramkarz gospodarzy Michał Śliwiński stanął jednak na wysokości zadania. Kluczowym momentem spotkania była sytuacja z 38 minuty, kiedy to Krystian Makowski wykorzystał drugi rzut karny i Pomorzanin prowadził 3:0. W czwartej kwarcie gole po kontrach zdobyli Krystian Sudoł i Artur Kościelski.

Dzięki zwycięstwu torunianie przesunęli się przed AZS AWF w tabeli.

Mistrz Polski rozgromił AZS Politechnikę Poznańską 5:0, a rozmiary wygranej mogły być znacznie bardziej okazałe, lecz wojskowi grali nieskutecznie. Znacznie więcej emocji dostarczyło inne spotkanie rozgrywane w stolicy Wielkopolski pomiędzy Wartą a LKS Rogowo. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ostatecznie gospodarze strzelili gola na 4:3 krótko przed końcem meczu.

Siódma, ostatnia w rym roku seria spotkań odbędzie się 9 listopada.