DME w szachach: Remis Polaków, wygrana Polek w 5. rundzie

Inne
DME w szachach: Remis Polaków, wygrana Polek w 5. rundzie
fot. PAP

Polacy zremisowali z Austrią 2:2, a Polki wygrały z Francją 2,5:1,5 w piątej rundzie drużynowych szachowych mistrzostw Europy w Batumi. Tuż za półmetkiem biało-czerwoni zajmują odległe 21. miejsce (5 pkt), a kobiecy zespół jest piąty (7).

W spotkaniu z reprezentacją Austrii wszystkie partie zakończyły się remisami. Nie rozstrzygnęli pojedynków Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka), Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn), Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice) i Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp).
 
Po pierwszym remisie w turnieju biało-czerwoni, rozstawieni z numerem trzecim, z dorobkiem 5 punktów zajmują 21. lokatę.
 
W turnieju open prowadzą reprezentacje Ukrainy i Rosji - po 9 pkt, przed Słowenią i Niemcami - po 8.
 
O sukcesie Polek (rozstawionych z "czwórką") w meczu z drużyną Francji przesądziła niepokonana w turnieju Monika Soćko (KSz Hetman Katowice), wygrywając na pierwszej szachownicy, przy remisowym wyniku 1,5:1,5, najdłuższą partię tego spotkania. Wcześniej zwycięstwo na czwartej desce odniosła debiutująca w reprezentacji seniorek Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń), która również jeszcze nie przegrała w Batumi. Remis uzyskała Karina Cyfka (Stilon Gorzów), a pierwszej porażki w imprezie doznała Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław).
 
Biało-czerwone z dorobkiem 7 pkt awansowały z 10. na piąte miejsce. Na czele, jako jedyna z kompletem zwycięstw, pozostaje Rosja - 10 pkt, wyprzedzając Gruzję, Azerbejdżan i Serbię - po 8.
 
W mistrzostwach startuje 40 ekip w turnieju open oraz 32 kobiece. Turniej rozgrywany na dystansie dziewięciu rund systemem szwajcarskim potrwa do 2 listopada. Na wtorek zaplanowano dzień przerwy.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie