Skandal w lidze niemieckiej. Piłkarz uderzył sędziego (WIDEO)

Piłka nożna
Skandal w lidze niemieckiej. Piłkarz uderzył sędziego (WIDEO)
fot. Twitter

Do olbrzymiego skandalu doszło w rozgrywkach niemieckiej C-klasy. W spotkaniu FSV Munster z TV Semd piłkarzowi gospodarzy puściły nerwy i po otrzymaniu czerwonej kartki postanowił ze złości uderzyć sędziego. Arbiter stracił przytomność i musiał zostać przetransportowany helikopterem do najbliższego szpitala.

28-letni zawodnik FSV Munster, przy stanie 0:2, otrzymał w 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sam zainteresowany nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Podszedł do sędziego, a następnie silnym uderzeniem znokautował go.

 

 

Jak donosi niemiecki portal echo-online.de, gra została wstrzymana oraz wezwano policję. Po zjawieniu się funkcjonariuszy, 22-letni sędzia odzyskał przytomność, ale ponieważ w najbliższym otoczeniu nie było szpitala, postanowiono wezwać helikopter ratunkowy, aby ofiara ataku mogła przejść badania neurologiczne.

 

- Fizyczne zaatakowanie sędziego przez zawodnika to rzadkość, ale nie mogę ujawnić żadnych oficjalnych statystyk jak często zdarzają się takie sytuacje. Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie z ramienia interesu publicznego - powiedział rzecznik prasowy policji w Sudhessen.

 

Szkoleniowiec drużyny FSV nie ukrywał zaszokowania wspomnianym incydentem. - To jest absolutnie coś nie do zaakceptowania i oczywiście coś ekstremalnie godnego pożałowania. Bardzo mnie to dotknęło. To oczywiste, że zawodnika spotka olbrzymia kara - skwitował Theo Greiner.

 

Badania w szpitalu wykluczyły poważne obrażenia głowy i ciała arbitra, który jednak miał problemy z mową. Piłkarza, który uderzył sędziego czeka proces w sądzie. W Niemczech po tym wydarzeniu rozpoczęła się dyskusja o zwiększeniu bezpieczeństwa arbitrów w trakcie meczów.

 

Przypomnijmy, że w miniony weekend doszło także do podobnego skandalu we Włoszech, kiedy to piłkarz Fiorentiny, Franck Ribery popchnął sędziego liniowego po końcowym gwizdku starcia z Lazio (1:2) i otrzymał za to czerwoną kartkę. Francuzowi grożą trzy mecze zawieszenia.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze