Carabao Cup: Bednarek i spółka polegli w Manchesterze

Piłkarze Southampton nie poradzili sobie z wyzwaniem, jakim było wyeliminowanie Manchesteru City w 1/8 finału Carabao Cup. Gracze Pepa Guardioli wygrali 3:1. Cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

W piątek gracze Southampton zagrali katastrofalne spotkanie przeciwko Leicester City. Przegrali na własnym stadionie aż 0:9, co było najwyższą porażką w historii Premier League! Trener "Świętych" Ralph Hasenhüttl wziął całą winę na siebie, ale na pewno nie miał dobrej miny, kiedy spojrzał na terminarz. W ciągu kilku dni jego ekipa dwa razy miała zmierzyć się z Manchesterem City.

We wtorek odbył się mecz w ramach Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej). Pep Guardiola postawił na dość mocny skład. W oczy rzucało się przede wszystkim zestawienie linii ataku. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy bowiem zarówno Sergio Aguero, jak i Gabriela Jesusa. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często.

"Obywatele" mieli miażdżącą przewagę od pierwszej minuty. Przed przerwą udało im się strzelić dwa gole. Najpierw do siatki trafił Nicolas Otamendi, a następnie Sergio Aguero wykorzystał fatalne ustawienie obrońców Southampton. W drugiej połowie Argentyńczyk zanotował kolejne trafienie.

Na szczęście dla fanów gości, ich ulubieńcy zagrali znacznie lepiej właśnie po przerwie. Kiedy Manchester City zdjął nogę z gazu, to "Święci" strzelili honorowego gola. Dośrodkowanie Jamesa Warda-Prowse'a wykorzystał Jack Stephens.

Całe spotkanie w barwach rozegrał Jan Bednarek.

Wyniki wtorkowych meczów Carabao Cup:

Burton - Leicester City 1:3 (Boyce 52 - Iheanacho 7, Tielemans 20, Maddison 89)
Crawley - Colchester 1:3 (Bulman 20 - Norris 22, Luyambula 52 [rz.k.], Gambin 80)
Everton - Watford 1:0 (Holgate 72)
Manchester City - Southampton 3:1 (Otamendi 20, Aguero 38 [rz.k.]. 56 - Stephens 75)
Oxford United - Sunderland 2:1 [po rzutach karnych] (Hall 25 - McNulty 78)