Fenomenalna Smarzek-Godek! 33 punkty w "polskim" meczu

Malwina Smarzek-Godek nie obniża poziomu. Polska atakująca reprezentująca barwy Zanetti Bergamo zdobyła aż 33 punkty w meczu przeciwko Magdalenie Stysiak i Agnieszce Kąkolewskiej z Savino del Bene Scandicci. Wynik ten nie wystarczył jednak, by triumfować w tym spotkaniu.

Starcie ekip z Bergamo i Scandicci było zdecydowanie najciekawszym w tej kolejce rozgrywek. Po dwóch stronach siatki pojawiły się polskie akcenty w postaci Smarzek-Godek, Kąkolewskiej i Stysiak. Gospodynie mają czego żałować, bowiem prowadziły już 2:1. Nie zdołały jednak rozstrzygnąć spotkania w czterech setach i o wszystkim zadecydował tie-break. Ten był wyrównany tylko na początku. W dalszej fazie partii przyjezdne uzyskały przewagę i kontrolę nad przebiegiem meczu.

Kąkolewska znalazła miejsce w wyjściowym składzie i zdobyła 9 punktów. Stysiak pojawiła się na boisku dopiero w czwartym secie, ale dopisała do konta swojej drużyny aż 13 punktów, z czego dziesięć atakiem, dwa zagrywką i jeden blokiem.

Zwycięską passę podtrzymała ekipa Joanny Wołosz. Siatkarki Moco Volley Conegliano wygrały z Pomi Casalmaggiore 3:0. Gospodynie kontrolowały przebieg spotkania od początku do końca. Najlepszą siatkarką przyjezdnych była Caterina Bosetti, lecz w pojedynkę nie zdołała zagrozić mistrzyniom Włoch.

Była to również udana kolejka dla Zuzanny Góreckiej. Jej drużyna Igor Gorgonzola Novara wygrała pewnie 3:0 z Lardini Filottrano. Polka nie miała jednak okazji zaprezentować się na boisku. Szczęścia nie miała za to Katarzyna Skorupa z ekipy Saugella Monza. Polka musiała przełknąć gorycz porażki 1:3 z Cuneo. Rozgrywająca zdobła dwa punkty dla swojego zespołu.