MLS: Finał Konferencji Zachodniej. Los Angeles FC - Seattle Sounders. Transmisja w Polsacie Sport

Do końca sezonu MLS pozostały już tylko trzy spotkania. Pierwsze z nich wyłoni najlepszą drużynę Konferencji Zachodniej. Czy Los Angeles FC potwierdzą dominację z sezonu zasadniczego i wyeliminują Seattle Sounders na ostatniej prostej? Transmisja meczu Los Angeles FC - Seattle Sounders w Polsacie Sport w nocy z wtorku na środę.

Drużyna Los Angeles FC jest w MLS od 2018 roku i już w drugim sezonie doszła do najlepszej czwórki rozgrywek. Piłkarze Boba Bradleya w rundzie zasadniczej nie mieli sobie równych w całej lidze i już we wrześniu wiadomo było, że nikt nie zrzuci ich z pierwszego miejsca w tabeli. LAFC szło jednak na rekord punktowy NY Red Bulls, który udało się pobić w ostatniej 34. kolejce. Historyczny wynik osiągnął również w indywidualnych statystykach Carlos Vela, który przebił osiągnięcie Josefa Martineza i strzelił 34 gole w sezonie zasadniczym. Meksykanin dorzucił do tego 15 asyst i zakończył tę część rozgrywek z fantastycznym rezultatem 49 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

Nikt nie wiedział jednak, jak ekipa z Los Angeles poradzi sobie w play-offach, w których miała wolny los w pierwszej rundzie. W półfinale Konferencji Zachodniej doszło do El Trafico i kolejnego wielkiego starcia Veli ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Do przerwy prowadził meksykański napastnik, który dorzucił kolejne dwie bramki i pobił całkowity rekord ligi należący do Martineza. Zlatan odpowiedział po przerwie, ale super rezerwowy Adama Diomande okazał się kluczowy dla losów meczu derbowego. Norweg strzelił dwa gole i przypieczętował awans LAFC do finału konferencji, dzięki wygranej 5:3.

Takich emocji nie przyniosło pierwsze spotkanie półfinałowe na zachodzie, w którym Sounders podejmowali Real Salt Lake. W Seattle mierzyły się więc druga i trzecia ekipa sezonu zasadniczego konferencji. Gospodarze mieli ogromną przewagę w przekroju całego meczu, ale do 64. minuty bili głową w mur. Wtedy jednak swoją strzelecką niemoc w tym sezonie przełamał Gustav Svensson, który wcześniej w 2019 roku bramki jeszcze nie zdobył. Asysta powędrowała na konto Nicolasa Lodeiro, który w końcówce postawił kropkę nad i przy awansie Sounders. Ze względu na to, że zawodnicy z Seattle zajęli w rundzie zasadniczej niższe miejsce niż podopieczni Boba Bradleya, to w finale na zachodzie zagrają na stadionie rywala.

Obie drużyny w tym sezonie mierzyły się już dwukrotnie. Na Banc of California Stadium w Los Angeles gospodarze wygrali 4:1, a do siatki trafiali między innymi Vela oraz Eduard Atuesta. Ci dwaj piłkarze, a także Walker Zimmerman to trzej przedstawiciele LAFC w jedenastce sezonu MLS. Nie ma tam żadnego z graczy Sounders, którzy w sezonie zasadniczym na CenturyLink Field zremisowali z Velą i spółką 1:1. Wynik został ustalony już po czterech minutach po bramkach Jordana Morrisa i meksykańskiego rekordzisty. W całej, krótkiej historii meczów LAFC - SS, piłkarze z Seatttle jeszcze nigdy nie wygrali. Czy przełamią klątwę w finale konferencji?

Transmisja meczu Los Angeles FC - Seattle Sounders w Polsacie Sport w nocy z wtorku na środę o 03:00.