PŚ w łyżwiarstwie szybkim: 14 Polaków wystartuje w inauguracyjnych zawodach

Zimowe
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: 14 Polaków wystartuje w inauguracyjnych zawodach
fot. PAP

Czternaścioro polskich łyżwiarzy szybkich - pięć zawodniczek i dziewięciu zawodników - wystartuje w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Mińsku (15-17 listopada). W nowym sezonie zabraknie mistrza olimpijskiego z Soczi Zbigniewa Bródki.

Jak przekazał PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki, w stolicy Białorusi wystąpią: kobiety - Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Karolina Gąsecka, Angelika Wójcik, Kaja Ziomek; mężczyźni - Marcin Bachanek, Artur Janicki, Piotr Michalski, Artur Nogal, Mateusz Owczarek, Szymon Palka, Adrian Wielgat, Artur Waś i Damian Żurek.

 

Prawdopodobnie na czterech dystansach indywidualnie wystąpi Bosiek – 1000 m, 1500 m, 3000 m, a także w biegu ze startu wspólnego. Do rywalizacji w sprincie drużynowym zgłoszeni są Czerwonka, Wójcik i Ziomek oraz Michalski, Nogal, Waś i Żurek.

 

W tym sezonie w reprezentacji zabraknie 35-letniego Bródki, złotego medalisty igrzysk w Soczi na 1500 m, który do tej pory łączył uprawianie sportu z pracą zawodowego strażaka. Nie wykluczył, że być może do kadry wróci za rok.

 

- Zbyszka zabraknie w nadchodzącym sezonie, natomiast jest szansa, że w drugich zawodach, w Tomaszowie Mazowieckim (22-24 listopada), wystartuje Magdalena Czyszczoń - dodał Niedźwiedzki.

 

W połowie października podczas treningu w Inzell polska panczenistka niefortunnie upadła i złamała kość łokciową i promieniową. W Niemczech przeprowadzono operację lewej ręki. Pierwotnie spodziewano się, że Czyszczoń, olimpijka z Pjongczangu, wróci do rywalizacji w PŚ w Kazachstanie (6-8 grudnia), ale istnieje szansa, że nastąpi to wcześniej.

 

Po zawodach w Mińsku, Tomaszowie i Nursułtan, łyżwiarze szybcy mają w kalendarzu PŚ w Nagano (13-15 grudnia), Calgary (7-8 lutego) i Heerenveen (7-8 marca). Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 10 do 12 stycznia 2020 roku w Heerenveen, a mistrzostwa świata – od 13 do 16 lutego w Salt Lake City.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze