Ronaldo tęskni za Messim. "Brakuje mi naszej rywalizacji"

Piłka nożna
Ronaldo tęskni za Messim. "Brakuje mi naszej rywalizacji"
fot. Cyfrasport

Cristiano Ronaldo udzielił obszernego wywiadu magazynowi "France Football", w który zdradził, że tęskni za rywalizacją z Lionelem Messim. CR7 rozgrywa swój drugi sezon w Serie A, ale brakuje mu meczów przeciwko Argentyńczykowi i jego Barcelonie. Ronaldo i Messi aż przez dziewięć sezonów ze sobą rywalizowali w lidze hiszpańskiej.

"El Clasico", czyli mecz Realu z Barceloną, w których grali Ronaldo i Messi, były w ostatnich latach czymś wyjątkowym. Pamięta o tym Portugalczyk, któremu brakuje bezpośrednich starć z największą gwiazdą "Dumy Katalonii". - Moja motywacja nie zależy od występów w El Clasico, ale tęsknię za Lionelem. Brakuje mi go w jednej lidze. Nasza rywalizacja była czymś szczególnym i pięknym - powiedział Ronaldo.

 

34-latek zdradził również, co pomaga mu się przez tyle lat utrzymać na szczycie. - Nie ma piłkarza doskonałego, ale warto do tej doskonałości dążyć. Ja to robię to systematycznie. Każdego dnia poprawiam swoje umiejętności, psychikę oraz fizyczność. Po ostatnim meczu Ligi Mistrzów wybrałem się z przyjaciółmi na kolację. Po końcowym gwizdku wściekałem się, że nie udało mi się zdobyć gola. Przetrawiłem to jednak, gdyż najważniejsze jest zwycięstwo. Wróciłem z restauracji o czwartej nad ranem i od razu zaliczyłem domowe SPA. Zanurzyłem się w lodowatej wodzie. Wstałem o dziesiątej i zjadłem śniadanie. Nie odpuściłem swojego rytuału, mimo że była już czwarta rano. O 11 udałem się na siłownię. Jeśli nie masz takiej dyscypliny każdego dnia, nie będziesz w stanie przez 15 lat utrzymać się na szczycie - zdradził zawodnik Juventusu.

 

Kapitan reprezentacji Portugalii po raz kolejny zaznaczył, że w futbolu oprócz talentu najważniejsza jest ciągła praca nad samym sobą. - Najistotniejszy jest talent, ale musi on iść z pracą w parze. Sam talent bez pracy jest bezużyteczny. Nie byłoby mnie tu, gdzie jestem teraz, bez pracy. Nie da się zostać piłkarzem światowego formatu, jeżeli nie dostałeś talentu od Boga, który wszystko obserwuje i wie, że dostałem to, na co ciężko zapracowałem. Przez piętnaście lat utrzymuję się na tym samym poziomie. Szesnaście razy byłem nominowany do Złotej Piłki. To nie spadło mi przecież z nieba - wyznał CR7.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie