To się nazywa mieć gest! Mistrzyni świata dała trenerowi samochód

Inne
To się nazywa mieć gest! Mistrzyni świata dała trenerowi samochód
fot. PAP

Mistrzyni świata w skoku wzwyż Rosjanka Marija Lasickiene podarowała swojemu trenerowi Giennadijowi Gabriljanowi samochód. Otrzymała go w nagrodę od krajowej federacji... boksu za sukces, który osiągnęła we wrześniu togo roku. Lasickiene, podobnie jak jej koleżanka z reprezentacji, mistrzyni świata w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa oprócz samochodów dostały po 5 mln rubli.

Z wnioskiem do Rosyjskiej Federacji Boksu, aby w ten sposób nagrodzić obie lekkoatletki, wystąpiły pięściarki reprezentacji tego kraju.

 

- Wszystkie moje medale zawdzięczam trenerowi Gabriljanowi. Będę mieć ogromną satysfakcje, kiedy zobaczę go jadącego tym autem po ulicach Moskwy - powiedziała 26-letnia Lasickiene, wręczając kluczyki szkoleniowcowi.

 

Lasickiene, z domu Kuczyna, w czempionacie globu w Dausze zdobyła wynikiem 204 cm po raz trzeci z rzędu złoty medal. Poprzednio triumfowała w Pekinie w 2015 i dwa lata później w Londynie. Taka sztuka nie udała się dotychczas w tej konkurencji żadnej kobiecie ani mężczyźnie.

 

Treningi na skoczni wzwyż rozpoczęła mając 10 lat, właśnie pod kierunkiem Gabriljana. Od 2010 roku, kiedy rozpoczęła w Wołgogradzie studia w akademii wychowania fizycznego, przez dwa lata nad przebiegiem kariery czuwał Borys Gorkow.

 

Rekordy życiowe Rosjanki to 206 cm na otwartym stadionie oraz 204 w hali. rekordzistką świata jest od 30 sierpnia 1987 roku Bułgarka Stefka Kostadinowa, która w rzymskich MŚ pokonała poprzeczkę na wysokości 209 cm.

 

W ostatnią niedzielę, w plebiscycie European Athletics,trzykrotna mistrzyni świata wybrana została najlepszą lekkoatletką Europy 2019 roku.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze