Totolotek Puchar Polski: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Totolotek Puchar Polski: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski jest tylko jedna para składająca się z dwóch przedstawicieli PKO Ekstraklasy - ŁKS Łódź i Górnik Zabrze. Obie ekipy nie zachwycają swoją grą w rundzie jesiennej, choć nieco lepsze wyniki osiągają zabrzanie. Biorąc pod uwagę atut własnej murawy, szanse na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski rozkładają się po równo. Transmisja meczu ŁKS Łódź - Górnik Zabrze w Polsacie Sport.

Łodzianie, którzy po fatalnym początku sezonu, mają ostatnio dobrą passę (dwa zwycięstwa i remis), liczą na podtrzymanie serii bez porażki również w meczu Totolotek Pucharu Polski. ŁKS mierzył się na wyjeździe z Górnikiem 20 października w meczu ligowym. Wówczas padł wynik remisowy (1:1). - To zespół absolutnie w naszym zasięgu. Mówię to z pełnym respektem dla tej drużyny i przede wszystkim dla trenera Marcina Brosza, który robi tam kapitalną robotę. Mają wielu młodych zawodników, na których szkoleniowiec nie boi się stawiać - powiedział trener łódzkiego klubu Kazimierz Moskal.

 

Zwierzchnik piłkarzy beniaminka wśród mocnych stron ekipy z Zabrza wskazał na Hiszpanów - Igora Angulo i Jesusa Jimeneza, którzy w opinii Moskala potrafią zrobić różnicę. Uczulał też swoich graczy na stałe fragmenty gry przeciwnika.

 

Zabrzanie w ostatnich trzech meczach ligowych zanotowali trzy remisy, wszystkie po 1:1. Mimo to "Górnicy" mają cztery punkty przewagi nad ŁKS-em w tabeli PKO Ekstraklasy. - Znamy mocne strony ŁKS-u, wiemy też, gdzie my mamy swoje atuty. Chcemy je wykorzystać i zneutralizować styl gry rywala – powiedział trener Brosz.

 

Jednocześnie przełożony zawodników Górnika podchodzi z szacunkiem do przeciwnika, który miał problemy na początku sezonu ze zdobywaniem punktów. - W pierwszej kolejności to my musimy być przygotowani do każdego meczu, podchodzić z szacunkiem do rywala. Przy odpowiednim poruszaniu się i zachowaniu na boisku, powinniśmy - i zrobimy - wszystko, by kontrolować spotkanie. Myślę, że będzie otwarte i bardzo ciekawe – dodał Brosz.

 

Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

 

Transmisja meczu ŁKS Łódź - Górnik Zabrze w Polsacie Sport. Początek od godziny 20:15.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze