Totolotek Puchar Polski: ŁKS Łódź lepszy w ekstraklasowym meczu

ŁKS Łódź gra dalej w Totolotek Pucharze Polski! Podopieczni Kazimierza Moskala ograli na własnym boisku inną drużynę z PKO Ekstraklasy, Górnika Zabrze (2:0).

W pierwszej połowie działo się sporo, a wynik otworzyli gospodarze. W 41. minucie z prawej strony boiska do środka zszedł Pirulo i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Wydawało się, że Martin Chudy nie będzie miał większych problemów z obroną tego strzału, ale popełnił błąd i Hiszpan zanotował swoje pierwsze trafienie na polskich boiskach.

Po przerwie Górnik próbował doprowadzić do remisu, ale raz jeszcze skuteczniejsi okazali się gospodarze. Na 2:0 gola strzelił Michał Trąbka, dla którego, podobnie jak w przypadku Pirulo, była to premierowa bramka w barwach ŁKS-u. W samej końcówce podopieczni Marcina Brosza byli bliscy strzelenia gola na 1:2, lecz ich próby skutecznie rozbijali defensorzy ekipy gospodarzy.

W najbliższej kolejce PKO Ekstraklasy ekipa z Łodzi wybiera się do Białegostoku na mecz z Jagiellonią Białystok. Z kolei Górnik zagra u siebie z Arką Gdynia.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Bramki: Pirulo 41, Trąbka 78

ŁKS Łódź: Dominik Budzyński - Artur Bogusz, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Kamil Rozmus - Patryk Bryła (68. Michał Trąbka), Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski (86. Ricardo Guimaraes), Maciej Wolski - Pirulo, Rafał Kujawa (79. Jewhen Radionow)

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Kamil Zapolnik, Daniel Ściślak (63. Filip Bainovic), Szymon Matuszek, Juan Bauza (46. Jesus Jimenez) - David Kopacz (46. Igor Angulo), Łukasz Wolsztyński

Żółte kartki: Budzyński, Kalinkowski, Sobociński - Wolsztyński, Sekulić, Ściślak, Matuszek