25:7 w PlusLidze! "Chcemy zapomnieć o tym secie"

W spotkaniu 2. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel bez większych problemów pokonał we własnej hali Cuprum Lubin 3:0. O tym, że gospodarze dominowali nad rywalem świadczy zwłaszcza wynik z trzeciego seta, w którym goście zdobyli zaledwie... siedem punktów.

To z pewnością jeden z bardziej niechlubnych wyników w historii PlusLigi, która w tym sezonie świętuje 20-lecie istnienia. Jastrzębianie wygrali dwie pierwsze partie, ale należy zaznaczyć, że adwersarze zawiesili wysoko poprzeczkę. Dotyczy to przede wszystkim drugiej odsłony, w której Cuprum zdobył 23 "oczka".

Mało kto jednak spodziewał się, że trzecia partia będzie aż tak jednostronna. Zanosiło się nawet na jeszcze wyższe zwycięstwo, ponieważ w pewnym momencie miejscowi prowadzili aż 24:5! Dwa punkty przyjezdnych w jednym ustawieniu pomogło im poprawić i tak kompromitujący rezultat.

"Będziemy pamiętać tylko o dwóch pierwszych setach, o trzecim jak najszybciej zapominamy" - skwitowano na oficjalnym koncie Cuprum Lubin na Twitterze.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki rezultat jaki odnotowano w historii PlusLigi. 3 stycznia 2009 roku AZS Częstochowa przegrał z PGE Skrą Bełchatów 2:3, zdobywając w drugim secie właśnie siedem "oczek"...

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0 (25:20,25:23,25:7)