Carabao Cup: Dziesięć goli nie dało rozstrzygnięcia! Liverpool wygrał po karnych

Podczas środowego meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem padło aż dziesięć bramek! O tym, kto wywalczy awans, zadecydowała jednak dopiero seria rzutów karnych. Po piątej serii jedenastek, konkretnie po strzale Curtisa Jonesa, ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze.

Kibice, którzy przybyli na Anfield, z pewnością nie żałowali tej decyzji. Już w 6. minucie obejrzeli pierwszego gola. Było to jednak trafienie samobójcze. Alex Oxlade-Chamberlain dograł piłkę w pole karne, a tor lotu piłki przerwał Shkodran Mustafi. Obrońca próbował wybić piłkę za linię końcową, lecz niefortunnie skierował piłkę do bramki. Już w 19. minucie Lucas Torreira doprowadził do wyrównania. W jego ślady poszedł Gabriel Martinelli, dwukrotnie trafiając do bramki Caoimhina Kellehera. Do przerwy padła jeszcze jedna bramka. W 43. minucie dystans do przyjezdnych zmniejszył James Milner.

Po powrocie z szatni czwartego gola dla Arsenalu strzelił Ainsley Maitland-Niles i kiedy wydawało się, że gospodarze nie odrobią dwóch bramek, uaktywnili się najpierw Oxlade-Chamberlain po asyście Mesuta Ozila, a potem Divock Origi. W ten sposób w 62. minucie mecz rozpoczął się na nowo.

Osiem minut później Arsenal ponownie był na prowadzeniu za sprawą Josepha Willocka. Kibice byli już niemalże pewni, że wszystko jest przesądzone. Wtedy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry kolejnego gola zanotował Origi, doprowadzając do serii rzutów karnych.

Trzy kolejki to bezbłędne próby piłkarzy obu zespołów. Później pomylił się jednak Daniel Ceballos. Decydująca była więc piąta seria, a konkretnie jedenastka Jonesa, który pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W innych środowych spotkaniach Aston Villa wygrała z Wolverhampton 2:1, a Chelsea przegrała z Manchesterem United 1:2.

We wtorek awans wywalczyły broniący trofeum Manchester City, Leicester i Everton z ekstraklasy, a ponadto Oxford United z trzeciego poziomu rozgrywek oraz Colchester z czwartego.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 17 i 18 grudnia.

Liverpool FC - Arsenal 5:5 (2:3), k. 5:4

Bramki: Shkodran Mustafi 6 (s), James Milner 43, Alex Oxlade-Chamberlain 58, Divock Origi 62, 90+4 - Lucas Torreira 19, Gabriel Martinelli 26, 36, Ainsley Maitland-Niles 54, Joseph Willock 70