Puchar Niemiec: Awans BVB, klęska Wolfsburga. Honorowy gol Soboty

W szlagierowym meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała Borussię Moenchengladbach 2:1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę przy bramce na 1:1. W innym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Waldemar Sobota.

Kibice na Signal Iduna Park musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając na gole. Wynik w 71. minucie otworzył Marcus Thuram. Radość gości nie trwała zbyt długo. Kilka minut później BVB prowadziła już 2:1 po dwóch bramkach Juliana Brandta.

W meczu FC St. Pauli – Eintracht Frankfurt gola strzelił Sobota, który wykorzystał jedenastkę w 42. minucie. Jego drużyna przegrała jednak 1:2 i pożegnała się z rozgrywkami.

Najwięcej bramek padło w Wolfsburgu. Pierwsza połowa meczu nie wskazywała, że gospodarze poniosą taką klęskę. Goście z RB Lipsk prowadzili wtedy "tylko" 1:0 po samobójczym trafieniu Jeffreya Brumy. W drugich 45 minutach nie pozostawili jednak żadnych złudzeń, kto był lepszy. Ostatecznie, wygrali 6:1.