UFC 244: Czym jest pas BMF, o który zawalczą Masvidal i Diaz?

Sporty walki
UFC 244: Czym jest pas BMF, o który zawalczą Masvidal i Diaz?
fot. YouTube

Zawalczą, nie zawalczą... Jeszcze kilka dni temu fani MMA zastanawiali się, czy hitowe starcie Nate'a Diaza (20-11, 5 KO, 11 SUB) i Jorge Masvidala (34-13, 15 KO) dojdzie do skutku podczas UFC 244. Ostatecznie panowie zmierzą się w Nowym Jorku, a stawką tego pojedynku będzie specjalny pas "BMF".

Walka stała pod znakiem zapytania ze względu na oświadczenie Diaza. Stwierdził on, że otrzymał wyniki badań, według których przekroczył poziom specyfiku SARM i jako że nie wierzy w ich wiarygodność, nie ma zamiaru walczyć z Masvidalem. 

 

"Powiedzieli, że moje wyniki przyszły z podwyższonym poziomem, który może pochodzić z zanieczyszczonych suplementów. To nieprawda. Jem tylko w Whole Foods i korzystam z naturalnych suplementów, które pochłaniam w jedzeniu. Nawet nie jem mięsa. Dopóki UFC, USADA czy ktokolwiek robią mi pod górkę, nie będę walczyć. Nie zamierzam grać w ich grę. Nie będę trzymać niczego w tajemnicy" - napisał Amerykanin w swoim oświadczeniu.

 

Ostatecznie sprawa została wyjaśniona i do hitowego starcia dojdzie w nocy z soboty na niedzielę. Pomysł na walkę narodził się tuż po wygranej Diaza z Anthonym Pettisem (22-9, 11 KO, 7 SUB). Zaproponował on wtedy pojedynek z Masvidalem o miano "największego gangstera". 

 

- Nie było mnie długo, bo nie miałem z kim się bić. Masvidal ma za sobą dobre walki. W tej grze nie ma już gangsterów, zostaliśmy we dwóch. Wiem, że on jest gangsterem, ale nie z West Coast! - powiedział w swoim stylu Diaz.

 

Masvidal błyskawicznie zgodził się na walkę i następnie ogłoszono, że ich starcie będzie pojedynkiem wieczoru gali UFC 244. Rzadko kiedy zdarza się, by na numerowanym wydarzeniu nie było ani jednej walki o pas mistrzowski. Tym razem właśnie tak będzie. UFC podłapało jednak pomysł i postanowiło wprowadzić specjalny pas "BMF", czyli trofeum dla "największego skur...", o które zawalczą Masvidal i Diaz.

 

Panowie poza klatką zwracają się do siebie ze sporym szacunkiem, lecz w trakcie ich walki nie powinno zabraknąć fajerwerków. W swoim ostatnim starciu Diaz pokonał Pettisa, a Masvidal w rekordowe pięć sekund rozprawił się z Benem Askrenem (19-2, 6 KO). Kto będzie górą w bezpośrednim pojedynku?

 

Karta walk:

 

Karta główna:

 

k. półśrednia: Jorge Masvidal - Nate Diaz
k. średnia: Kelvin Gastelum - Darren Till
k. półśrednia: Stephen Thompson - Vicente Luque
k. ciężka: Derrick Lewis - Blagoy Ivanov
k. lekka: Kevin Lee - Gregor Gillespie

 

Karta wstępna:

 

k. półciężka: Corey Anderson - Johnny Walker
k. piórkowa: Shane Burgos - Makwan Amirkhani
k. śrendia: Brad Tavares - Edmen Shahbazyan
k. ciężka: Andrei Arlovski - Jairzinho Rozenstruik

 

Karta przedwstępna:

 

k. musza: Jennifer Maia - Katlyn Chookagian
k. półśrednia: Lyman Good - Chance Rencountre
k. piórkowa: Julio Arce - Hakeem Dawodu

 

Transmisja gali UFC 244 w nocy z soboty na niedzielę od 3.00 w Polsacie Sport Extra.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze