Drzyzgę spotkał zaszczyt. Polak kapitanem Lokomotiwu Nowosybirsk

Siatkówka
Drzyzgę spotkał zaszczyt. Polak kapitanem Lokomotiwu Nowosybirsk
fot. Cyfrasport

- To zaszczyt, za który chciałbym podziękować. Czuję, że jestem w Rosji szanowany - powiedział Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski został kapitanem Lokomotiwu Nowosybirsk i będzie pełnił tę funkcję co najmniej do końca obecnego sezonu. Rzadko zdarza si e, by siatkarz spoza Rosji był kapitanami zespołu Superligi.

W obecnym sezonie w drużynach Superligi jest tylko dwóch kapitanów, którzy nie są Rosjanami. Poza Drzyzgą rolę taką pełni Lukas Divis, Słowak z Zenita Sankt Petersburg. Różnica między nimi jest taka, że Divis gra w Rosji od ośmiu lat, ma obywatelstwo tego kraju, a nawet grał w rosyjskiej reprezentacji. Polak rozpoczął dopiero drugi sezon w Lokomotiwie.

- To dla mnie zaszczyt. Nie wiem czy zdecydował trener Plamen Konstantinow czy koledzy z zespołu. Dziękuję więc wszystkim. Dam z siebie wszystko dla drużyny, mam nadzieję, że zdobędziemy medal i ucieszymy kibiców. Czuję, że jestem tu szanowany - powiedział dwukrotny mistrz świata w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej klubu. Podkreślił też, że jego klub jest prowadzony niezwykle profesjonalnie.

 

- W Resovii też wszystko było doskonale zorganizowane, jednak w Lokomotiwie jest wszystko czego potrzebuję. Mogę myśleć tylko o grze w siatkówkę. Po poprzednich rozgrywkach otrzymałem propozycje przedłużenia umowy i dobre warunki. Postanowiłem zostać, mam, że poprawimy wynik z ostatniego sezonu, w którym zajęliśmy piąte miejsce - dodał Drzyzga.  

 

Pierwsze mecze z kapitanem Drzyzgą w składzie Lokomotiw wygrał. Z Jenisejem Krasnojarsk 3:2, z Nową Nowokujbyszewsk 3:0.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA ROSYJSKIEJ SUPERLIGI 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze