MotoGP w Malezji: Transmisje na Polsatsport.pl

Moto

Tor Sepang od lat jest papierkiem lakmusowym jeśli chodzi o MotoGP. Setki okrążeń przejeżdżanych przez zawodników przed rozpoczęciem każdego sezonu, dają wyraźny sygnał, w jakim miejscu znajduje się ekipa. Przedostatnia runda MotoGP pokazuje także jaką pracę przez rok wykonują zespoły i czy poprawa jest taka, jakiej się spodziewali. Niewątpliwie tegoroczne GP Malezji będzie to bardzo ważny sprawdzian dla wielu zawodników.

Po bardzo trudnym weekendzie dla Fabio Quartararo i zespołu Petronas SRT na torze Philip Island, domowa runda będzie kolejnym sprawdzianem dla tego debiutującego w klasie królewskiej zespołu. Quartararo, który przypieczętował już w Japonii tytuł debiutanta roku, będzie chciał wygrać swój pierwszy wyścig w karierze. Czy po dwóch potężnych wywrotkach w Australii będzie w stanie powalczyć o swój pierwszy triumf?
 
Wiele do udowodnienia będzie miało Ducati. Dovizioso przypieczętował tytuł wicemistrza, ale czy kwartet fabrycznej ekipy i Pramaca będzie w stanie powtórzyć wyniki z testów, gdy zajmowali pierwsze cztery pozycje. Niewątpliwie będzie to bardzo trudne, patrząc chociażby na wyniki z sezonu 2018. 
 
Wciąż wielkim znakiem zapytania jest Jorge Lorenzo. Pięciokrotny mistrz świata nie potrafi się dogadać z motocyklem w specyfikacji 2019, a kontuzje pogłębiają jego depresję i bardzo złą formę. Co więcej do rodziny Hondy przyjęty został Johann Zarco, który jest zdeterminowany, by zapewnić sobie miejsce w zespole. Zeszłoroczne GP Malezji było fantastycznym występem Francuza, który może jeszcze bardziej pogrążyć hiszpańskiego mistrza świata z numerem 99 na motocyklu.
 
Treningi, kwalifikacje i wyścigi na Polsatsport.pl, IPLI oraz sportowych antenach Polsatu.
Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie