Polscy panczeniści przed Pucharem Świata. Czeka ich zgrupowanie w Spale

Zimowe

Polscy łyżwiarze szybcy szykują się do cyklu zawodów Pucharu Świata. W sobotę kadrowicze rozpoczną zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Biało-Czerwoni od 15 do 17 lipca będą startować w Mińsku na Białorusi, a tydzień później najlepsi łyżwiarze świata, którzy uczestniczą w cyklu, przyjadą na trzydniowe zawody do Tomaszowa Mazowieckiego.

 

- Rok temu na poprzednich zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie czułam się bardzo dobrze. Panuje tutaj podniosła atmosfera, bo na trybunach zasiada wielu byłych łyżwiarzy, którzy mocno nam kibicują. Mam nadzieję, że w tym roku w Arenie Lodowej będzie jeszcze więcej kibiców, a „ściany” pomogą nam, gospodarzom – mówi jedna z najlepszych polskich zawodniczek Natalia Czerwonka.

 

Korzystając z Areny Lodowej w Tomaszowie Biało-Czerwoni mieszkają i korzystają z całej infrastruktury w Centralnym Ośrodku Sportu w pobliskiej Spale. – Zaczynamy 2 listopada. Nie możemy narzekać na warunki przygotowań, bo wszystko, co jest potrzebne, mamy. Ośrodek w Spale jest dobrze wyposażony, choćby w odnowę biologiczną czy siłownię. Cieszę się, że zgrupowanie odbędzie się tak blisko mojego domu, bo pochodzę z Tomaszowa – mówi Karolina Bosiek, reprezentantka Polski.

 

Bosiek, która z niezłej strony pokazała się na zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski na dystansach w Tomaszowie liczy, że na zawodach Pucharu Świata pobiegnie jeszcze szybciej. – Mam nadzieję, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i forma będzie wyższa – dodaje.

 

– Byliśmy bardzo zadowoleni, że w Tomaszowie Mazowieckim powstała Arena Lodowa, która jest idealnym uzupełnieniem naszej oferty treningowej. Zawodnicy mieszkając w Spale mogą korzystać z pełnej i bardzo bogatej infrastruktury, a z kolei na lód w Tomaszowie Mazowieckim jadą raptem kilkanaście minut. Dzięki temu jesteśmy jednym z najlepszych ośrodków treningowych w tej części Europy dla łyżwiarzy – mówi Mariusz Kałużny, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

 

Zawody Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się w dniach 22-24 listopada. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wystawia siedemnastoosobową reprezentację - Kaję Ziomek, Andżelikę Wójcik, Natalię Czerwonkę, Karolinę Bosiek, Karolinę Gąsecką, Magdalenę Czyszczoń, Piotra Michalskiego, Artura Nogala, Artura Wasia, Marcina Bachanka, Damiana Żurka, Artura Janickiego, Szymona Palkę, Adriana Wielgata, Mateusza Owczarka, Dawida Burzykowskiego i Sebastiana Kłosińskiego (rezerwowy).

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie