Skandynawia chce zorganizować kobiecy mundial w sześciu krajach

Piłka nożna
Skandynawia chce zorganizować kobiecy mundial w sześciu krajach
fot. Cyfrasport

Kraje skandynawskie planują organizację kobiecych piłkarskich mistrzostw świata w 2027 roku w Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Finlandii i na Wyspach Owczych.

Kraje te wchodzą w skład Rady Nordyckiej, która podczas sesji odbywającej się w tym tygodniu w Sztokholmie jednogłośnie i zdecydowanie poparła projekt, obiecując podjęcie starań na arenie międzynarodowej. - Pomimo że Skandynawia składa się z sześciu państw, to jesteśmy jednym zintegrowanym organizmem politycznym, a w przypadku tego typu międzynarodowych imprez także finansowym - powiedział Goeran Havik ze Szwedzkiej Federacji Piłkarskiej (SvFF).

 

Prezes islandzkiej federacji (KSI) Klara Bjarmarz skomentowała, że uzyskanie nawet jednego meczu w Reykjaviku byłoby wielkim wydarzeniem dla kraju, który dzięki sukcesom męskiej reprezentacji od kilku lat żyje futbolem.

 

- Pozycja kobiecego futbolu jest w Skandynawii historycznie wysoka i możemy już dzisiaj zagwarantować pełne stadiony na wszystkie mecze. Byliśmy pionierami w tym sporcie, który w naszych krajach stał się masowym. Ważne też, że w kwestii równouprawnienia kobiet Skandynawia jest światowym liderem, co z pewnością wzmocni naszą aplikację - powiedziała.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze