Skra zamknięta. To decyzja Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

Inne
Skra zamknięta. To decyzja Inspektoratu Nadzoru Budowlanego
fot. PAP

We wtorek została wydana decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o całkowitym zamknięciu ośrodka Skra przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wiceprezydent Warszawy przypomniała jednocześnie, że proces odzyskiwania przez miasto nieruchomości przy ul. Wawelskiej trwa niemal 10 lat. - 20 listopada 2015 roku Sąd Najwyższy oddalił skargi kasacyjne wniesione przez Robotniczy Klub Sportowy Skra i sentencji wyroku wskazał: "Ruina obiektów sportowych i rekreacyjnych (...) obiekt, od co najmniej 20 lat nie przeszedł generalnego remontu, nie były prowadzone przeglądy roczne i pięcioletnie, nie była prowadzona księga obiektu" - mówiła Kaznowska.

 

- Mieliśmy deklaracje, że nieruchomość zostanie wydana, podejmowaliśmy próby dojścia do porozumienia, podpisania umowy, na bazie której RKS Skra pozostałby na terenie ośrodka, ale już nie jako zarządzający tym ośrodkiem, tylko jako najemca - mówiła o działaniach miasta ws. obiektu przy ul. Wawelskiej 5.

 

- Te rozmowy trwały dosyć długo, były przeciągane w czasie i nie przyniosły spodziewanego efektu, dlatego w ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o wydanie nieruchomości - powiedziała Kaznowska. Dodała, że na 11 grudnia tego roku został wyznaczony termin pierwszego posiedzenia rozprawy z wniosku miasta stołecznego Warszawy. - Dzisiaj na terenie Skry, w warunkach dosyć trudnych, funkcjonuje OKS Skra, a cała reszta to hurtownie, magazyny, wulkanizator, parking, restauracja, nocny klub - wszystko, poza Skrą - wyliczała wiceprezydent Warszawy. - Dlatego została wydana decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zamknięciu - całkowitym, kompleksowym - zamknięciu ośrodka Skra przy ul. Wawelskiej - poinformowała Kaznowska.

 

Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Andrzej Kłosowski zaznaczył, że obiekty przy ul. Wawelskiej 5 są w bardzo złym stanie technicznym. Dodał, że wielokrotne kontrole to potwierdziły, a wykonana ekspertyza nie pozostawia żadnych złudzeń, co do stanu technicznego tych obiektów. - Większość tych obiektów powoduje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób tam przebywających - podkreślił Kłosowski.

 

Zbigniew Kostka, prezes OKS Skra Warszawa, przypomniał, że od 2012 roku na terenie Skry działają dwa kluby: RKS Skra, który jest właścicielem obiektu oraz OKS Skra, który posiada dwie sekcje sportowe. - Łączyło nas to, że mieliśmy umowę na bezpłatne korzystanie z obiektów RKS-u Skra i to było tylko jedyne połączenie - powiedział Kostka.

 

Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, zaprezentował podczas konferencji zwycięski projekt konkursu architektoniczno-urbanistycznego, który został rozstrzygnięty w ubiegłym roku na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego nieruchomości przy ul. Wawelskiej 5 i zagospodarowanie terenu Skry. Wyraził też nadzieję, że prawdziwa lekkoatletyka wkrótce wróci na Skrę.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze