Co najmniej miesiąc przerwy Allana

Allan, zawodnik SSC Napoli, podczas ostatniego meczu Serie A z Atalantą (2:2, doznał kontuzji kolana. Po wykonanych badaniach, diagnoza nie jest tak straszna, jak się obawiano.

Po rzucie wolnym piłkarza Atalanty Josipa Ilicica, Allan chcąc przyblokować obrońcę przeciwników, nienaturalnie zostawił prawe kolano pod zawodnikiem "Niebiesko-Czarnych".

Po meczu obawiano się, że brazylijski pomocnik zerwał więzadło krzyżowe. Badania, którym został poddany piłkarz, wykazały, że uraz kolana dotyczy ścięgna podkolanowego. Zawodnika Napoli czeka co najmniej miesięczna przerwa w treningach.

Dużo lepiej środowy mecz zapamiętają polscy piłkarze występujący w barwach „Azzurrich”.

Arkadiusz Milik w 71. minucie strzelił gola dla swojej drużyny. Drugim polskim akcentem w ekipie szkoleniowca Carlo Ancelottiego jest pomocnik, Piotr Zieliński, który "zaliczył" 200. występ w Serie A.