Kosmiczny mecz Stysiak we Włoszech

Siatkówka
Kosmiczny mecz Stysiak we Włoszech
fot. Cyfrasport

Magdalena Stysiak show w meczu włoskiej ekstraklasy siatkarskiej! 18-latka zdobyła aż 34 punkty w spotkaniu Savino Del Bene Scandicci z Saugella Monza (3:2).

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki Monzy, w barwach której zagrała inna z Polek, Katarzyna Skorupa. Wygrały one bowiem pierwsze dwa sety - 25:21 i 25:23. Później do głosu doszły siatkarki Scandicci, a kluczową rolę w odwróceniu losów spotkania odegrała Stysiak. Grająca tym razem na pozycji atakującej reprezentantka Polski zdobyła 34 punkty - 28 z nich po skutecznych atakach, pięć po zagrywkach i jeden dzięki blokowi. Popełniła przy tym osiem błędów. 

- Przed meczem z Monzą podszedł do mnie trener i powiedział: "Magda, dzisiaj grasz". Odpowiedziałam tylko, że dziękuję bardzo, jestem szczęśliwa i dam z siebie wszystko - stwierdziła Stysiak w rozmowie z Adrianem Brzozowskim z Polsatu Sport.

Stysiak w składzie Scandicci zastąpiła Holenderkę Lonneke Sloetjes. W barwach drużyny gości wystąpiła również środkowa reprezentacji Polski, Agnieszka Kąkolewska. 25-latka zdobyła dziewięć punktów.

Saugella Monza - Savino Del Bene Scandicci 2:3 (25:21, 25:23, 20:25, 14:25, 12:15)

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze