Magazyn MLS: Finał sezonu 2019 i odejście Ibrahimovicia

Półfinały MLS, pierwsze historyczne zwycięstwo Seattle Sounders nad Los Angeles FC oraz zapowiedź transferu Zlatana Ibrahimovicia do Hiszpanii. To tylko kilka wydarzeń, które na przestrzeni ostatniego tygodnia wydarzyły się w Major League Soccer. Transmisja Magazynu MLS w piątek od godziny 20.30 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.

W środę i czwartek rozegrane zostały półfinały kończącego się już sezonu Major League Soccer. Znamy parę finałową, którą utworzyły zespoły Seattle Sounders i Toronto FC. Ekipa z Seattle odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo nad Los Angeles FC (3:1) i okazała się najlepszą Konferencji Zachodniej. Półfinał rozpoczął się co prawda po myśli gospodarzy z Los Angeles, ponieważ wynik w 17. minucie otworzył Kolumbijczyk Eduard Atuesta, natomiast później dubletem popisał się reprezentant Peru Raul Ruidiaz, a jego gole przedzielił Urugwajczyk Nicolas Lodeiro.

W drugiej parze półfinałowej lepszy okazał się zespół Toronto FC, który pokonał 2:1 Atlantę United i 10 listopada zmierzy się z Seattle Sounders w wielkim finale sezonu 2019 MLS. Podobnie jak w przypadku pierwszego meczu, również w drugim wynik otworzyła drużyna, która ostatecznie odpadła z rywalizacji. Już w 4. minucie gola dla Atlanty strzelił Julian Gressel, jednak później szalę zwycięstwa na stronę Toronto FC przechylili Nicolas Benezet i Nick DeLeon.

Kolejnym wielkim wydarzeniem ostatnich tygodni w MLS były spekulacje na temat odejścia Zlatana Ibrahimovicia z ekipy Los Angeles Galaxy. Sam Szwed potwierdził już, że wraca na Półwysep Iberyjski i zasili jeden z hiszpańskich klubów, jednak nie wiadomo jeszcze, o który zespół tak naprawdę chodzi.